Chirurg z Birmingham znakował swoich pacjentów

Opublikowano: 02.12.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 542

Zatrudniony w jednym ze szpitali w Birmingham Simon Bramhall dopuszczał się szokujących praktyk. Podczas operacji przeszczepów organów 53-letni chirurg “oznaczał” pacjentów za pomocą swoich inicjałów.

Sprawa wyszła na jaw… przypadkiem. Gdy na stole operacyjnym wylądowała pacjentka wcześniej operowana przez Bramhalla odkryto, że na jej wątrobie znajdują się litery “SB”. Bardzo szybko okazało się, że ich autorem jest lekarz pracujący w Szpitalu Królowej Elżbiety w Birmingham przez ostatnie 12 lat.

Do swojego procederu Simon Bramhall używał specjalnego lasera, którym oznacza się linie nacięć skalpele i zamyka naczynia krwionośne. Do tej pory zidentyfikowana dwa przypadki “oznaczania” pacjentów przez chirurga. Oba miały miejsce w 2013 roku, a dokładniej 9 lutego i 21 sierpnia. Obie operacji dotyczyły przeszczepu wątroby. W jednym przypadku operowano kobietę, w drugim – mężczyznę.

Doktor Simon Bramhall nie przyznaje się do winy. Jego proces rozpocznie się 11 grudnia przed Birmingham Crown Court. Zostaną mu postawione zarzuty dotyczące napaści i rzeczywistego uszkodzenia ciała.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 02.12.2017 21:45

    może też go oznaczyć jak bydło…tyle że gorącym metalem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.