Chiny zrzuciły do oceanu tyle fekaliów, że można je zobaczyć z kosmosu

Opublikowano: 22.07.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1896

Amerykańskie satelity rozpoznawcze podejrzewają, że Chiny wrzuciły do oceanu tyle odchodów, że można je zobaczyć z kosmosu.

Amerykański wywiad satelitarny oskarżył Chiny o wyrzucanie do oceanu tak dużej ilości ludzkich odpadów, że można je zobaczyć z kosmosu.

Firma Simularity opublikowała na swojej stronie internetowej nowy raport, który łączy ruchy ponad dwustu podejrzanych chińskich statków znajdujących się na Morzu Południowochińskim ze stężeniem chlorofilu-a, który jest wskaźnikiem zrzucania przez statki ludzkich odpadów do oceanu. Założycielka Simularity i dyrektor generalna Liz Derr powiedziała, że firma satelitarna „nie może tak naprawdę powiedzieć, że na jednostkach znajdują się Chińczycy, ale wydaje się, że są to te same statki, które były tam od marca, i są bardzo podobne, więc myślę, że z wielkim prawdopodobieństwem to właśnie one”.

„Chociaż potwierdzamy składowanie odpadów, wierzymy, że takie nieodpowiedzialne zachowanie spowoduje poważne szkody dla środowiska morskiego w regionie. Chiny traktują nas jak toaletę, co wyraźnie narusza zarówno międzynarodowe, jak i lokalne przepisy dotyczące ochrony środowiska”.

Amerykańskie satelity nie tylko znalazły odpady wyrzucane do oceanu, ale także zostały zauważone przez przedstawicieli rządu filipińskiego.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.