Chiny opatentowały samolot w kształcie dysku

Opublikowano: 17.11.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2435

Ostatnie doniesienia w dziedzinie inżynierii lotniczej i kosmicznej wskazują na znaczący przełom technologiczny. Zgłoszenie patentowe opisuje nowy typ statku powietrznego w kształcie dysku, który może być wykorzystywany w przestrzeni kosmicznej, w powietrzu, na powierzchni wody oraz pod wodą. Ta wszechstronna jednostka wyróżnia się wysoką odpornością na wiatr, adaptacją do różnorodnych warunków regionalnych i szerokim zakresem zastosowań.

Samolot w kształcie dysku, będący wynalazkiem, ma duży potencjał na rynku lotnictwa cywilnego i wojskowego. Jego aerodynamiczny kształt pozwala mu działać w różnych środowiskach, od powietrza po morze, z lepszymi wynikami niż tradycyjne samoloty, szczególnie w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Jego unikalna konstrukcja łączy funkcje samolotów i śmigłowców, oferując większą elastyczność i szerszy zakres zastosowań. Możliwość adaptacji do trudnych warunków pogodowych i geograficznych, wraz z wyższym współczynnikiem bezpieczeństwa, sprawia, że jest to rewolucyjna propozycja w lotnictwie.

Kluczowe zalety tego wynalazku to, pionowy start i lądowanie, zdolność do zawisania i manewrowania w powietrzu. Funkcja uszczelniająca umożliwiająca start i lądowanie na wodzie, wraz z możliwością poruszania się i skręcania w wodzie. Wykorzystanie jako kapsuła kosmiczna, lądowisko i sonda kosmiczna. Możliwość zastąpienia helikopterów, niewidzialność radarowa i zastosowanie jako amfibia turystyczna. Funkcjonalność jako samochód latający i wielofunkcyjny statek typu morze-powietrze. Brak potrzeby lotnisk i pasów startowych. Specjalna konstrukcja korpusu zmniejszająca odbicie radarowe.

Wnioski patentowe dla tego samolotu dyskowego wskazują na nowy kierunek w projektowaniu i użytkowaniu statków powietrznych, otwierając nowe możliwości w lotnictwie cywilnym i wojskowym.

Na podstawie: WorldWide.EspaceNet.com
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. replikant3d 17.11.2023 19:38

  No to ,,szaraki,, się wkurzą że Chinole wykradli im ,,patent,,…

 2. Staniisław 18.11.2023 07:33

  Wiele lat temu Polacy -Twórcy wynalazku – Dr Ferdynand Barbasiewicz i Sebastian Barbasiewicz opisali i opublikowali projekt-koncepcję takiego samolotu.
  Jako dowód link do strony: http://www.klawiterapia.com/pl/projekty-realizacje/projekt-dyskpo .
  Nie jest ich jedyna koncepcja. Np pomysł klawiterapii oraz inne pomysły techniczne.
  Z różnych przyczyn sam na ich temat nie napiszę, ale uważam że są niesamowici,
  można to porównać z klasą zderzaka Łagiewki albo z twórcą komputera K-202 Jacka Karpińskiego. Jak zwykle polskie pomysły i koncepcje realizują inni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.