Chiny wysłały astronautów na stację kosmiczną Tiangong

Opublikowano: 19.06.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2043

Trzech chińskich astronautów poleciało na powstającą na orbicie stację kosmiczną Tiangong, gdzie spędzą trzy miesiące. Jest to pierwsza załogowa misja kosmiczna Chin od niemal pięciu lat.

W czwartek rano rakieta nośna Long March-2F wystartowała z kosmodromu na pustyni Gobi w Chinach i wyniosła na orbitę okołoziemską statek kosmiczny Shenzhou-12 wraz z trzema astronautami. Zagraniczne media podają, że tego samego dnia dotarli do stacji kosmicznej Tiangong – po udanym dokowaniu statku Shenzhou-12, Chińczycy weszli do głównego modułu stacji, gdzie będą mieszkać przez trzy miesiące.

Chiny po raz pierwszy od prawie pięciu lat wysłały swoich astronautów w kosmos. Ich zadaniem jest kontynuowanie budowy stacji kosmicznej. Po trzech miesiącach mają wrócić na Ziemię, a na ich miejscu pojawią się kolejni. Chiny zakładają, że do końca 2022 r. zdołają podłączyć do głównego modułu stacji dwa moduły badawcze.

Stacja kosmiczna Tiangong będzie największą infrastrukturą w kosmosie, która zostanie zbudowana tylko przez jedno państwo. Będzie stanowić konkurencję wobec Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), a zarazem bazę wypadową w eksploracji kosmosu, chociaż Chiny zaprosiły pozostałe państwa do współpracy. Państwo Środka jest świadome tego, że w nadchodzących latach program Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dobiegnie końca. Jeśli do tego dojdzie, wtedy chińska stacja kosmiczna Tiangong będzie największym sztucznym obiektem w kosmosie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.