Chiny wyburzają meczety w regionie Sinciang

Opublikowano: 09.09.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 894

Podczas gdy w Europie Zachodniej, meczety powstają niczym grzyby po deszczu, władze Chin działają dokładnie w odwrotną stronę. W regionie autonomicznym Sinciang, rząd masowo usuwa meczety wyburzając je lub zmieniając ich przeznaczenie. Muzułmańscy Ujgurzy narzekają, że są prześladowani i dyskryminowani.

W związku z zarzutami o pogarszającej się sytuacji w zakresie praw człowieka, Liu Xiaoming, ambasador Chin w Wielkiej Brytanii napisał 20 sierpnia w liście do dziennika “Financial Times”, że w regionie Sinciang jest ponad 24 tysiące meczetów, a „normalne praktyki religijne” są chronione prawem. Xiaoming nie wspomniał jednak o postępującej likwidacji meczetów.

Nie wiadomo dokładnie, ile obiektów kultu religijnego zostało usuniętych. Radio Free Asia donosi, że w przeciągu trzech ostatnich miesięcy 2016 roku, rząd wyburzył około 5 tysięcy meczetów. Muzułmanie w Sinciang narzekają, że dawniej, praktycznie w każdej wiosce można było znaleźć meczet, ale większość z nich została wyburzona lub przekształcona np. w fabryki i budynki mieszkalne. Meczety, które przetrwały chiński program „redukcji”, zostały wyposażone w systemy wykrywania twarzy.

Wyburzanie części meczetów ma związek z trwającą kampanią deradykalizacji w regionie Sinciang. Władze zakazują między innymi obnoszenia się ze swoją religią, nadawania dzieciom muzułmańskich imion oraz praktykowania wiary w obiektach rządowych, biurach handlowych i szkołach. ONZ od dłuższego czasu zarzuca Chinom stosowanie przymusowej indoktrynacji, a także przetrzymywanie nawet miliona muzułmanów w tajnych obozach „reedukacyjnych”, gdzie podobno zmuszani są do wychwalania komunizmu i wykonywania czynności, które zakazuje “Koran”.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: RFA.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.