Chiny w 3 lata zużyły więcej betonu niż USA w 100 lat

Opublikowano: 02.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 139

Chiny zasługują na miano Światowego Króla Betonu, ponieważ w skali całej planety produkują i konsumują około 60% tego materiału. Do budowy samej tylko Tamy Trzech Przełomów wykorzystano aż 16 milionów ton cementu. O ogromnym zużyciu betonu w Chinach w XXI wieku najlepiej świadczy oszałamiające porównanie, przedstawione przez Billa Gatesa.

Według danych miliardera, Chiny w latach 2011-2013 zużyły aż 6,6 gigaton betonu. Dla porównania Stany Zjednoczone w całym XX wieku wykorzystały “tylko” 4,5 gigaton i to pomimo budowy wszystkich tych wieżowców i drapaczy chmur. Przedstawione statystyki najlepiej obrazuje powyższa infografika.

Najprostszym wytłumaczeniem takiego zużycia cementu jest oczywiście liczebność Chin i co za tym idzie konieczność zbudowania większej liczby budynków mieszkalnych. Azjatycki kraj jest zamieszkiwany przez ponad 1,3 miliarda ludzi, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych żyje “jedynie” 327 milionów osób. Mimo to, powyższa infografika jednoznacznie daje nam odpowiedź, które państwo na świecie w największym stopniu pochłania surowce naszej planety.

Autorstwo: ZychMan
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o