Chiny uruchomiły światowy system płatności CIPS

Opublikowano: 09.10.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 509

Bank Centralny Chin przeprowadził pierwszy zagraniczny przelew w juanach poprzez nowy krajowy system płatności międzynarodowych China International Payment System (CIPS).

System pozwala zagranicznym uczestnikom rynku na prowadzenie rozliczeń w juanach bezpośrednio z chińskimi partnerami.

Zdaniem ekspertów CISP ma na celu rozszerzenie międzynarodowego wykorzystania chińskiej waluty oraz podniesienie poziomu jej międzynarodowego uznania, szczególnie w Europie i USA.

Pierwsza transakcja w juanach za pomocą nowego systemu została wykonana z Chin do Luksemburga na adres szwedzkiej firmy IKEA, poinformowano w wiadomości chińskiego banku centralnego.

Przed uruchomieniem CISP międzynarodowe przelewy w chińskiej walucie musiały być realizowane głównie przez offshorowe banki rozliczeniowe w Hong Kongu, Singapurze czy Londynie.

Oczekuje się, że nowy system pozwoli znacząco obniżyć koszty transakcji międzynarodowych w juanach i czas realizacji przelewów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. cool_mate 09.10.2015 12:01

  ” In Juan We Trust “

 2. MusX 09.10.2015 12:08

  tyle zachodu z budowaniem tych systemow podczas gdy protokol bitcoina dziala sobie w najlepsze i umozliwia to samo bezkosztowo.

 3. jeszcze 09.10.2015 14:55

  Nie ufam bitcoinowi!

 4. agama 09.10.2015 15:24

  A czemu ufasz?

 5. jeszcze 09.10.2015 15:38

  Jeśli chodzi o dobra materialne wolę rzeczy bardziej namacalne 🙂

 6. xc1256 09.10.2015 17:44

  To teraz wiadomo, kto stoi za niewytłumaczalnymi wybuchami w Chinach, do dnia dzisiejszego było ich 6 sztuk. Oficjancie Chiny milczą na temat tego co jest przyczyną.

 7. kudlaty72 09.10.2015 20:25

  “Doszliśmy do momentu, w którym władcom pieniądza skończyła się amunicja. Gdy po 20 latach kredytowej orgii siły rynkowe doprowadzą do naturalnej korekty błędnych inwestycji (czyli do recesji), Fed i inne banki centralne wejdą w okres silnych turbulencji bez żadnego pola manewru. Bez możliwości redukcji stóp tak, jak to czyniły przez poprzednie sto lat. Będzie to pierwsza (i być może ostatnia) taka sytuacja w dziejach systemu banków centralnych.”
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Fed-rzekl-dlaczego-stchorzyl-7281296.html

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.