Chiny uruchomiły infolinię. Można na niej zgłaszać krytyków partii

Opublikowano: 13.04.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 779

W Chińskiej Republice Ludowej powstała specjalna infolinia, dzięki której wyłapywani mają być krytycy Komunistycznej Partii Chin oraz jej oficjalnej polityki historycznej. Inicjatywa ma związek z przypadającą w lipcu setną rocznicą powstania ugrupowania, stąd jej celem jest walka z „historycznymi nihilistami”.

Dokładnie 1 lipca 1921 roku rozpoczął się pierwszy krajowy kongres Komunistycznej Partii Chin. Wzięło w nim udział jedynie dwunastu delegatów, podróżujących statkiem po jeziorze znajdującym się w prowincji Zhejiang. Komuniści bali się bowiem rozbicia zjazdu przez policję. W tym roku planowane są więc huczne obchody stulecia założenia ugrupowania.

Chińskie władze nie chcą jednak dopuścić do jego krytyki. Z tego powodu uruchomiona została specjalna infolinia. Obywatele Państwa Środka mogą za jej pośrednictwem zgłaszać „historycznych nihilistów”. Do tej grupy zaliczono zarówno osoby wypowiadające się krytycznie o polityce historycznej KPCh, jak i mające zniesławiać jej obecnych liderów oraz bohaterów narodowych.

Chińska Administracja Cyberprzestrzeni (CAC) w opublikowanym komunikacie nie podała natomiast, jakie konsekwencje będą grozić osobom zgłoszonym za wspomniane wypowiedzi w sieci internetowej. Już teraz obowiązuje jednak prawo pozwalające skazać nawet na trzy lata więzienia Chińczyków dopuszczających się obrażania pamięci o narodowych bohaterach i męczennikach.

Na podstawie: Insider.com, Rmf24.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Irfy
Użytkownik
Irfy

Szanowny Panie Gistapo,

Uprzejmie donoszę, że Lee Kwang z Pekinu, ten co różne towary na Ali Express sprzedaje i zdrożnie się przy tym bogaci, partię naszą i ich świętych bohaterów lży codziennie i w odrażający sposób obraża. Natomiast naszego umiłowanego prezesa, partii naszej przewodnią siłą i najczcigodniejszego obywatela co i rusz nazywa słowem, które z racji swej plugawości zostało wycofane ze wszystkich klawiatur, więc stosowny krzaczek należy narysować sobie samemu. Ale wiadomo, o co chodzi. Dlatego natychmiast przyjedźcie na ulicę Rewolucji 3 i tego Kwanga przykładnie ukarzcie, najlepiej przez rozstrzelanie na miejscu.

Z partyjnymi pozdrowieniami,

Zatroskany.

Stanlley
Użytkownik

A może tak podamy że te złe Chiny tak potwornie gnębią swoich obywateli że KPCh postanowiła pogmerać przy kwocie wolnej od podatków – ustalili nową kwotę wolną od podatku na 150 000 yuanów….. miesięcznie…..

Ludzie ogarnijcie się – nawet w polin jest taka inwigilacja że bez wyroku sądu przekształcają wasz telefon w szpiega! Bo Pegazusa to tak po nic kupili…?