Chiny testują morskie działo elektromagnetyczne

Opublikowano: 27.07.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2132

Rywalizację między Chinami a Stanami Zjednoczonymi widać praktycznie na każdym kroku. Możemy to zauważyć w szczególności na przykładzie technologii wojskowych. Chiny bardzo aktywnie rozwijają swoją marynarkę wojenną i pracują nad potężnym działem elektromagnetycznym, aby znieść amerykańską dominację na morzu.

W zeszłym tygodniu, w internecie pojawiły się zdjęcia chińskiego okrętu desantowego Haiyang Shan, który posiada na swoim pokładzie tajemnicze działo. Gdy przyjrzymy się dokładniej, zauważymy, że broń przypomina kształtem i wielkością działo elektromagnetyczne.

Ten sam okręt był widziany już w styczniu 2018 roku w porcie w Wuchang w prowincji Hubei, gdzie testowane są nowe technologie wojenne, do których można zaliczyć np. elektromagnetyczne katapulty dla samolotów wojskowych i działo kinetyczne, zwane też działem szynowym (railgun).

Chińczycy rzadko chwalą się swoimi zabawkami wojennymi, jednak w marcu 2018 roku, na oficjalnej stronie internetowej Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej potwierdzono, że podczas testów nowego działa dokonano znaczącego postępu. Oczywiście nie znamy żadnych szczegółów, ale media wskazują, że prace nad chińskim działem szynowym prawdopodobnie przebiegają szybciej, niż w przypadku jego amerykańskiego odpowiednika.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BusinessInsider.com.au
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.