Chiny sprzeciwiły się przedłużeniu sankcji USA wobec Kuby

Opublikowano: 07.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1007

Władze chińskie sprzeciwiają się przedłużeniu jednostronnych sankcji Stanów Zjednoczonych wobec Kuby i zdecydowanie popierają walkę Kubańczyków z amerykańskim embargiem – powiedziała na konferencji prasowej w poniedziałek rzeczniczka chińskiego MSZ Mao Ning.

„Sześćdziesiąt lat temu Stany Zjednoczone nałożyły na Kubę absolutnie nieludzkie, dzikie embargo gospodarcze, finansowe i handlowe. Poważnie narusza żywotne interesy Kuby, jej prawo do rozwoju. (…) Chiny są temu zdecydowanie przeciwne” — powiedziała na briefingu Ning komentując ponowne restrykcje Waszyngtonu wobec Hawany.

Zdaniem dyplomaty, taka decyzja Białego Domu „rażąco narusza podstawowe prawa międzynarodowe”. „Jesteśmy zdecydowanie przeciwni jednostronnym sankcjom wobec kogokolwiek i mocno wspieramy Kubańczyków, którzy bronią swojego prawa do istnienia i rozwoju. Jesteśmy za słuszną walką Kuby, obroną własnej suwerenności i walką z amerykańskim embargiem” — podkreśliła rzecznik chińskiego MSZ.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. sga 07.09.2022 12:58

  No i co z tego. Takie deklaracje za ktorymi nie ida dzialania to chyba lipa.
  Chyba ze ida? Ktos cos wie?

 2. MasaKalambura 07.09.2022 20:44

  Chiny na arenie międzynarodowej są dawcami kredytów. Zainwestowali w Sri Lankę, po jej bankructwie odziedziczyli port wybudowany za kredyt im udzielony przez Państwo Środka.

  Ciekawe w jakie porty morskie ostatnio zainwestowała Kuba.

  Uważam, że sankcje powinny mieć 3 miesięczny okres ważności i wszystkie sumarycznie musza być ogłaszane na nowo co ten czas. Inaczej z automatu koniec sankcji i normalny handel.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.