Chiny rekrutują szpiegów z zagranicy na stronie „LinkedIn”

Opublikowano: 04.09.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 105

„New York Times” poinformował, że Chiny wykorzystują popularny portal internetowy „LinkedIn” do rekrutowania nowych szpiegów z zagranicy. Warto zaznaczyć, że „LinkedIn” jest jedyną dużą amerykańską platformą, która nie została zablokowana w Chinach. Teraz wiemy już dlaczego.

Autorzy raportu w „New York Times” stwierdzili, że „LinkedIn” jest idealny do rekrutacji nowych szpiegów, ponieważ miliony ludzi poszukują pracy za pośrednictwem tego serwisu. Idealnymi celami dla Chińczyków są wykształcone jednostki, które w przeszłości były zaangażowane w politykę.

Amerykańscy dziennikarze zwrócili uwagę, że chińscy agenci podszywają się pod korporacyjnych łowców talentów. Pod tą postacią, docierają do potencjalnych rekrutów i proponują opłacenie podróży do Chin w celu odbycia rozmowy kwalifikacyjnej. Na miejscu okazuje się, że na kandydatów czeka zgoła odmienna oferta pracy.

Rzeczniczka portalu LinkedIn, Nicole Leverich, poinformowała, że firma dokłada wszelkich starań, by znajdować i usuwać fałszywe konta: „Stale egzekwujemy nasze zasady, które są bardzo jasne. Założenie fałszywego konta lub prowadzenie zakazanej działalności z zamiarem oszukania naszych użytkowników jest równoznaczne z naruszeniem naszych warunków świadczenia usług”.

„New York Times” nie było pierwszym źródłem, które donosiło, że chińscy agenci używają „LinkedIn” do rekrutacji szpiegów. Już w zeszłym roku agencja prasowa Reuters informowała, że amerykański wywiad wpadł na trop “super agresywnych” działań Chińczyków na tej platformie. Według dziennikarzy Timesa, chińscy szpiedzy nie są jedynymi, którzy prowadzą rekrutację w serwisie i inne mocarstwa również mają swoje za uszami. Pekin wydaje się być jednak najbardziej aktywny w swoich dążeniach do usprawnienia światowej inwigilacji.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: CNBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o