Chiny otaczają Tajwan w celu masowych ćwiczeń wojskowych

Opublikowano: 13.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 992

Chiny rozmieściły siły zbrojne w bardzo bliskiej okolicy wyspy Tajwan, ogłaszając rozpoczęcie ćwiczeń wojskowych na dużą skalę, które de facto jeden z chińskich analityków wojskowych nazwał: „próbą generalną” możliwych rzeczywistych działań, do jakich dojdzie w najbliższej przyszłości. Dodam, że coraz większa część niezależnych analityków uważa, że chiński atak na Tajwan rozpocznie się w momencie zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Gdy patrzę na sytuację, która rozwija się „dookoła Tajwanu”, to odnoszę wrażenie, że prawdziwa „czerwona fala” otoczyła Tajwan tym, co analitycy nazywają „próbą generalną” dla Chin, aby rozpocząć rzeczywistą inwazję. Jeśli Chiny kiedykolwiek zamierzają to zrobić, to zrobienie tego właśnie teraz, gdy u władzy w USA jest prezydent Joe Biden, jest kluczem do skutecznego ataku na Tajwan.

„W poniedziałek (9-05-2022r.) Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (PLA) ogłosiła, że jej Dowództwo Wschodniego Teatru Działań zorganizowało siły morskie, powietrzne, konwencjonalne i inne siły rakietowe wokół Tajwanu i przeprowadziło ćwiczenia wokół wyspy od piątku do niedzieli. Dowództwo Wschodniego Teatru Działań powiedziało, że ćwiczenia miały na celu »przetestowanie i poprawę zdolności wspólnych operacji wielu służb i broni«” – donosi „American Military News”.

Podczas gdy Tajwan uważa się za niepodległe państwo, Chiny uważają wyspę za część swojego terytorium, a chińscy urzędnicy wielokrotnie dyskutowali o „zjednoczeniu” z wyspą, w tym za pomocą siły wojskowej. „W przygotowaniu i ewentualnej realnej akcji konfliktu zbrojnego w Cieśninie Tajwańskiej, wszystkie siły PLA odegrają swoje role, ponieważ otoczą całą wyspę, uszczelnią ją i przeprowadzą skuteczne uderzenia” – powiedział Song Zhongping Chiński analityk wojskowy, o czym pisze „Global Times”.

Chińskie państwo, jak informuje publikacja „Global Times”, poinformowało również, że w ćwiczeniach wokół Tajwanu uczestniczyły pociski morskie, lotnicze, konwencjonalne i „inne siły”. Podczas ćwiczeń chiński lotniskowiec Liaoning został rozmieszczony na wschód od wyspy, duża liczba chińskich samolotów i okrętów wojennych przeprowadziła ćwiczenia na zachód od wyspy.

Ministerstwo Obrony Narodowej Republiki Chińskiej (formalna nazwa tajwańskiego rządu) udokumentowało kilka przypadków chińskich samolotów wojskowych wchodzących do strefy identyfikacji obrony powietrznej (ADIZ) w trakcie trzydniowych ćwiczeń. Dwanaście chińskich myśliwców, dwa bombowce i cztery inne chińskie samoloty weszły w piątek do tajwańskiego ADIZ. Dwa bombowce i trzy inne samoloty weszły w sobotę do tajwańskiego ADIZ. Dwa kolejne samoloty weszły do ADIZ w niedzielę.

Źródło: Globalne-Archiwum.pl

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Jande 13.05.2022 22:08

    Najpierw 2 lata ściemy covidowej, teraz dziwna, kontrolowana, ale niestety prawdziwa wojna na Ukrainie, jednocześnie nieuzasadnione epidemiologicznie blokowanie Szanghaju i dużej części wsch. wybrzeża Chin, a za chwilę zapewne nowa awantura wojenna o Tajwan, która będzie miała bardzo poważne następstwa.
    To wszystko wygląda jak celowe niszczenie światowej gospodarki, wywoływanie braków w zaopatrzeniu i drożyzny, a wkrótce głodu. Aby jeszcze bardziej przyspieszyć rozkład ekonomii trwa szaleńczy dodruk pieniądza.
    Wygląda na to, że coraz szybciej zmierzamy do NWO.
    Na chwilę obecną nie widać, aby te procesy miały się zatrzymać lub zmienić kierunek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.