Chiny ocenzurowały homoseksualne wątki w amerykańskim filmie

Opublikowano: 14.04.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1382

Do chińskich kin trafiła właśnie amerykańska produkcja „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”. Wersja filmu przeznaczona na rynek Chińskiej Republiki Ludowej jest jednak zmieniona, bo usunięto z niej homoseksualne wątki. Wytwórnia Warner Bros przyznaje, że musiała dostosować się do tamtejszych zasad.

„Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” to już trzecia część produkcji fantasy, której reżyserem jest David Yates. Zrealizował on swój film na podstawie scenariusza napisanego przez brytyjską pisarkę J. K. Rowling oraz amerykańskiego scenarzystę Steve’a Klovesa. Oboje pracowali już zresztą przy okazji ekranizacji „Harry’ego Pottera”.

Wersja przeznaczona dla chińskiego odbiorcy odbiega jednak od oryginału. Usunięte zostały z niej aluzje dotyczące miłosnej relacji pomiędzy postaciami Dumbledore’a i Grindelwalda. Tym samym Chińczycy nie zobaczą kilku sekund filmu, w którym padają aluzje do ich homoseksualnych kontaktów.

Producent filmu wydał w tej sprawie oświadczenie. Warner Bros nie ukrywa, że musiało dostosować swoją produkcję do wymagań stawianych przez regulatora Chińskiej Republiki Ludowej. Jednocześnie wycięcie wspomnianych fragmentów miało nie wpłynąć na „duch filmu”.

Od wielu miesięcy w Państwie Środka trwa walka z demoralizującym wpływem kultury na tamtejszą młodzież. Biuro Centralnej Komisji ds. Cyberprzestrzeni blokuje między innymi homoseksualne treści, natomiast jesienią ubiegłego roku zakazano produkcji gier ukazujących homoseksualistów i zniewieściałych mężczyzn.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. andi170 14.04.2022 14:33

  Choć komunistyczny ale zdrowomyślący kraj brawo .

 2. Rgga34 14.04.2022 19:22

  Jednak się da. No i nikt nie krzyczy, ze nietolerancyjni. Żałosne dogmaty EU I Ameryki. Zachwile będą krzyczeć, że rodzina to zło. Dobrze by było poczytać o takim artykule typu “postep po szwedzku” ale w Polsce i Europie.

  Przypominam sobie taką historie.
  To były chyba jescze lata 90 w Szwecji gdzie córka oskarżyła ojca o molestowanie, a ten trafił do więzienia.
  Oczywiście jak się tłumaczyła później dziewczynka; były to słowa wypowiedziane w odwecie na ojcu, który wcześniej dał jej szlaban.
  Niestety psycholog uznał, że są to wyrzuty sumienia które miotają dziewczynka i nie uwierzył, a ojciec odsiedział albo jescze siedzi..

  Ps. Kiedyś karakan krzyczał z mównicy, że nie chcemy drugiej szwecji w Polsce. Ja się pytam: Ukraina lepsza ?
  Przykre.
  Wtedy chyba przez przypadek powiedział coś sensowanego, nawet mi tym imponując

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.