Chiny nieustannie cyberatakują Indie

Opublikowano: 27.09.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 179

Jak podaje amerykański ośrodek badawczy China Aerospace Studies Institute (CASI) w swoim liczącym 142 strony raporcie, tylko w latach 2012-2018 Chiny dokonały szeregu cyberataków na indyjskie systemy komunikacji.

Przynajmniej jeden z nich, ten dokonany w 2012 roku zakończył się powodzeniem, kiedy to Chińczykom udało się przejąć “pełną kontrolę” nad systemami lokalnego oddziału współpracującej z NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL) – od tego czasu dokonywano kolejnych prób, jednak nie odnotowano równie widocznych sukcesów.

Według CASI Chiny dysponują szeregiem technologii umożliwiających zakłócenie indyjskich systemów satelitarnych, działające zarówno z powierzchni planety, jak i z kosmosu – w tym pociski rakietowe, zakłócacze, satelity, broń energetyczną (lasery) a także cyberataki. Łącznie mogą one na różne sposoby utrudniać działaniom indyjskich wojsk i w rezultacie doprowadzić do ich osłabieniu podczas ewentualnego konfliktu zbrojnego.

Przedstawiciele indyjskiego rządu dementują jednak by Chinom udało się w ostatnim czasie dokonać jakichkolwiek wielkich ataków, są przekonani, że dzięki systemom wczesnego ostrzegania i reagowania są zdolni odpowiednio wcześnie i skutecznie przeciwdziałać wrogim operacjom.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o