Chiny nieustannie cyberatakują Indie

Opublikowano: 27.09.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 870

Jak podaje amerykański ośrodek badawczy China Aerospace Studies Institute (CASI) w swoim liczącym 142 strony raporcie, tylko w latach 2012-2018 Chiny dokonały szeregu cyberataków na indyjskie systemy komunikacji.

Przynajmniej jeden z nich, ten dokonany w 2012 roku zakończył się powodzeniem, kiedy to Chińczykom udało się przejąć “pełną kontrolę” nad systemami lokalnego oddziału współpracującej z NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL) – od tego czasu dokonywano kolejnych prób, jednak nie odnotowano równie widocznych sukcesów.

Według CASI Chiny dysponują szeregiem technologii umożliwiających zakłócenie indyjskich systemów satelitarnych, działające zarówno z powierzchni planety, jak i z kosmosu – w tym pociski rakietowe, zakłócacze, satelity, broń energetyczną (lasery) a także cyberataki. Łącznie mogą one na różne sposoby utrudniać działaniom indyjskich wojsk i w rezultacie doprowadzić do ich osłabieniu podczas ewentualnego konfliktu zbrojnego.

Przedstawiciele indyjskiego rządu dementują jednak by Chinom udało się w ostatnim czasie dokonać jakichkolwiek wielkich ataków, są przekonani, że dzięki systemom wczesnego ostrzegania i reagowania są zdolni odpowiednio wcześnie i skutecznie przeciwdziałać wrogim operacjom.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.