Chiny łagodzą politykę kontroli urodzeń

Opublikowano: 18.11.2013 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 389

Chiny zdecydowały się złagodzić wymogi polityki „jedna rodzina – jedno dziecko”. Teraz rodziny, w których mąż lub żona byli jedynakami, będą mogły mieć dwoje dzieci – mówi tekst rezolucji opracowanej podczas plenum Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, które odbywało się w Pekinie w dniach 9-12 listopada.

W dokumencie podkreślono jednocześnie, że państwowa polityka planowania rodziny będzie kontynuowana w kraju.

Pod koniec lat 1970. w Chinach wprowadzono surową politykę ograniczenia urodzeń, aby powstrzymać gwałtowny wzrost demograficzny.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Konter
Użytkownik
Konter

Ciekawe czasy, że ludziom trzeba mówić ile mogą mieć dzieci. Rodzina powinna sama mieć prawo o tym decydować, i wiedzieć na ile dzieci ją stać.

vannamond
Użytkownik
vannamond

Czyli dziecko niczym PlayStation – masz jak cie na nie stać. Porabana rzeczywistosc.

agama
Użytkownik

Prędzej jak Xbox1 – jest droższy.

Ale po co komu dzieci jak zadbać o nie nie potrafi, o wychowaniu nie wspominając? Biedota muzułmańska czy azjatycka chętnie się rozmnaża, a potem przylatuje do krajów rozwiniętych, jakby same problemów nie miały. Powinna być jakaś powszechna edukacja co do tego, kiedy sens ma rozmnażanie się, o darmowej antykoncepcji czy możliwości sterylizacji nie wspominając.

Konter
Użytkownik
Konter

@Fenix

Ja wierze w dobór naturalny i autoregulację.

agama
Użytkownik

Dobór naturalny polega m.in. Na tym, ze rozrosnieta populacja zostaje przetrzebiona. W naszym przypadku przez elity, choroby i zmniejszajace sie zasoby przyrody. Rozsadna kontrola urodzin jest dobra dla wszystkich, a przyrode tez trzeba szanować, bez niej nic nie mamy.

Konter
Użytkownik
Konter

Jeżeli panuje bieda to nikt na dzieci nie będzie się decydować, a przynajmniej nie powinien, i nikt nie powinien mu tego mówić żeby to wiedział.

agama
Użytkownik

Przeta w naszym świecie jest w100% odwrotnie – zazwyczaj biedaki i prostaki mnożą się wbrew rozsądkowi, a co zamożniejsi i mądrzejsi wolą 1-2 potomków, o których mogą należycie zadbać. Myślę, że to po części z braku życiowych celów czy perspektyw ludziom nie przychodzi do głowy nic innego niż prokreacja.