Chiny koncentrują wojsko na granicy z Wietnamem

Opublikowano: 24.05.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 877

Podczas gdy wszyscy skupiają się na tym, co dzieje się na Ukrainie nieoczekiwanie groźna sytuacja powstała w Azji. Nieoczekiwanie bardzo wzrosło napięcie między Chinami i Wietnamem. Poszło o niechcianą platformę wiertniczą na Morzu Południowochińskim, potem doszło do serii antychińskich demonstracji.

Konflikt wybuchł gdy chiński państwowy koncern naftowy CNOOC zaczął instalować platformę wiertniczą w odległości 120 mil morskich od Wietnamu, w pobliżu Wysp Paracelskich. Jest to terytorium sporne, dokładnie jak Senkaku na Morzu Wschodniochińskim, dlatego wzbudziło to wściekłość w Wietnamie.

W rezultacie konieczne było nawet ewakuowanie 3000 znajdujących się na terenie Wietnamu Chińczyków, którzy mogli paść ofiarą wściekłego tłumu. W trakcie protestów spalono fabrykę należącą do chińskiego właściciela. Wygląda na to, że władze Chin potraktowały ten kryzys bardzo poważnie. Na granicy z Wietnamem zaczęto koncentrować wojsko.

W chińskich mediach społecznościowych pojawiło się sporo zdjęć dokumentujących ruchy wojsk w Autonomicznym Regionie Guangxi, w pobliżu granicy z Wietnamem. Widziano tam wiele pojazdów transportujących żołnierzy.

Na miejscu są między innymi gąsienicowe transportery opancerzone, czołgi, a także działa artyleryjskie. Zaobserwowano też dużą liczbę żołnierzy w pełnym rynsztunku. Wygląda to bardzo poważnie i może się skończyć nawet wojną. Na razie, według agencji Xinhua, w odpowiedzi na niepokoje, Chiny zawiesiły kontakty z Wietnamem.

Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. adambiernacki 24.05.2014 11:34

  Kurde jak oni się rozróżnią?

 2. mackadmin 24.05.2014 15:38

  pomiędzy nimi wszystkimi siedzi stary żyd,.. więc bardzo łatwo. – Wystarczy sprawdzić po kwitach na broń, której użyją.

 3. robi1906 24.05.2014 18:46

  Może dlatego że Izrael w Wietnamie zainstalował swoją agenturę .
  Film dokumentalny ” Szabat w Wietnamie “

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.