Chiny, Indie i USA odpowiadają za połowę emisji CO2

Opublikowano: 06.01.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1484

Jedną z funkcjonalności portalu Windy.com jest generowanie mapy z aktualnym szacunkowym stężeniem tlenku węgla (CO) na świecie. Poniżej screen ukazujący szacunkowe stężenie CO na dzień 5 stycznia 2020 r.

W 2017 roku Chiny, Indie i USA wyemitowały razem do atmosfery 18,438 mld ton CO2, co stanowiło 49,73 proc. wszystkich emisji CO2 na świecie, za które odpowiedzialny jest człowiek. Dla porównania – w tym samym 2017 roku cała Unia Europejska (tj. 28 państw) wyemitowała 3,548 mld ton CO2, co stanowiło 9,57 proc. wszystkich emisji. Opublikowana przez portal Windy.com mapa szacunkowego stężenia CO (tlenku węgla), która jest właściwa na dzień 5 stycznia 2020, tylko potwierdza kto jest niekwestionowanym liderem w zakresie emisji do atmosfery.

W 2017 roku światowym liderem emisji CO2 była gospodarka Chin, która wyemitowała do atmosfery 10,877 mld ton CO2. Drugie miejsce zajęła gospodarka USA, która wyemitowała 5,107 mld ton CO2. Trzecia była gospodarka Indii – 2,454 mld ton CO2.

Dla porównania – wszystkie kraje wchodzące w skład UE w 2017 roku wyemitowały do atmosfery 3,548 mld ton CO2. Sama Polska była odpowiedzialna za emisję 0,319 mld ton CO2, co stanowiło 0,86 proc. wszystkich emisji CO2 na świecie.

Na podstawie: Windy.com, Wikipedia.org
Źródło: Niewygodne.info.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. mariusz 06.01.2020 12:08

  Brakuje informacji że 95% emisji CO2 to rozkład substancji biologicznych w oceanach. Przemysł wszystkich krajów razem emituje 5% CO2 i jest to tak mało, że nie ma to wpływu na całą emisję.

 2. net 06.01.2020 16:23

  @matiusz

  To chyba nie takie proste jak napisałeś. Nawet naukowcy się o to spierają. Poczytaj komentarze. Mnie od tego naukowego języka głowa rozbolała, ale dobrnąłem do końca i poszperałem trochę po stronce.
  https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-to-ocean-emituje-dwutlenek-wegla-91

 3. Dandi1981 06.01.2020 18:21

  Emeryci ktorzy wychowali sie w 8 dzietnych plus rodzinach maja byc utrzymani przez pracujacych max z 4dzietnej rodziny.
  Wiec troche brakuje.
  Plan A zaludnianie uchodzcami
  Plan B oplaty za smog, podniesienie oplat samochodowych, pobieranie oplat za przejazd przez most itd. Tylko w polsce sa platne autostrady budowane z budzetu panstwa.
  Wiec ta cala pomoc uchodzca oraz walka z klimatem ma zapelnic ta dziure emerytalna.
  U nas to sie likwiduje 2 filar i podnosi wiek emerytalny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.