Chiny identyfikują obywateli na podstawie ich chodu

Opublikowano: 09.11.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2143

Chiny właśnie weszły na nowy poziom inwigilacji społeczeństwa. Dzięki nowej technologii, służby będą w stanie zidentyfikować obywateli na podstawie kształtu ich ciała oraz sposobu chodzenia.

Associated Press informuje, że technologia “rozpoznawania chodu” jest już wykorzystywana przez policję w Pekinie i Szanghaju. Służby są w stanie zidentyfikować osobę, nawet jeśli ma zasłoniętą twarz i stoi tyłem do kamery.

Technologia została opracowana przez firmę Arix Watrix, która niedawno dostała dofinansowanie w wysokości 14,5 miliona dolarów, w celu dalszego rozwijania swoich systemów.

Dyrektor generalny firmy powiedział Associated Press, że nowe narzędzie może zidentyfikować osobę nawet na wysokości 50 metrów, co w połączeniu z istniejącą technologią rozpoznawania twarzy może pomóc policji działać bardziej wydajnie w ruchliwych obszarach.

Istnieją jednak spore obawy, że Chiny wdrożyły technologię w bardziej złowieszczym celu niż łapanie kryminalistów, a mianowicie kontrolowania swoich obywateli. Rząd został już wcześniej skrytykowany za sposób, w jaki wykorzystuje swoją bazę danych i technologię rozpoznawania twarzy. System zastosowany w prowincji Xinjiang miał podobno informować władze, gdy śledzone jednostki opuszczały swój dom lub miejsce pracy.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: TechCrunch.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. terazjestemtutaj 09.11.2018 20:36

    Już 10 lat temu wydano (doskonałą skądinąd) powieść SF Mały Brat (ang. Little Brother) – autorstwa Cory’ego Doctorowa, która poruszała temat. Ten właśnie i wiele innych. Serdecznie zachęcam do poczytania 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.