Chiny grożą atakiem nuklearnym i rozbiorem Japonii!

Opublikowano: 20.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2285

Chiny zagroziły atakiem nuklearnym, zniszczeniem i podziałem Japonii. Rząd w Pekinie po raz pierwszy wysłał tak ostry komunikat w odpowiedzi na plany obrony Tajwanu przed chińską inwazją. Jednak groźba wojny nuklearnej, jeśli taka wybuchnie, nie będzie dotyczyć tylko Japonii.

https://www.youtube.com/watch?v=z8Wg7vSLmuE

Na początku lipca, japoński wicepremier Taro Aso powiedział, że chiński atak na Tajwan powinien być traktowany jako zagrożenie dla bezpieczeństwa Japonii. W związku z tym japońska armia we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi w razie takiego ataku „powinna bronić Tajwanu”. Przypomnijmy, że działalność Japońskich Sił Samoobrony poza granicami państwa jest mocno ograniczona przez konstytucję, ale w 2015 r. przyjęto nowe zapisy, które zezwalają na użycie wojska do obrony innego państwa, jeśli atak zostanie uznany za zagrożenie dla bezpieczeństwa Japonii.

Taka zapowiedź ze strony japońskiego wicepremiera oczywiście nie spodobała się Chinom, które traktują Tajwan jako swoją zbuntowaną prowincję. Rząd w Pekinie za każdym razem reaguje, gdy jakiekolwiek państwo próbuje mieszać się w “sprawy wewnętrzne” Chin, jednak tym razem przekroczono wszelkie granice.

Na platformie społecznościowej „Xigua” pojawiło się nagranie, w którym wystosowano groźby pod adresem Japonii. Materiał został zamieszczony na kanale prowadzonym przez komitet miejski Komunistycznej Partii Chin w mieście Baoji. Film został później usunięty, lecz szybko rozpowszechniono go w sieci i można go teraz znaleźć m.in. na „YouTube” i „Twitterze”.

Na nagraniu wyjaśniono, że dekady temu Chiny obiecały, iż nigdy nie użyją bomby nuklearnej jako pierwsze, ale ponieważ sytuacja polityczna zmieniła się, to należy dostosować do tych zmian krajową politykę, taktykę i strategię, w tym politykę nuklearną. Stwierdzono, że jeśli japońskie wojska będą interweniować na Tajwanie, to Chiny rozpoczną wojnę na pełną skalę i zaczną zrzucać bomby nuklearne na Japonię, aż władze w Tokio ogłoszą bezwarunkową kapitulację.

Na filmie opisano również złożony plan unicestwienia Japonii. Początkowe etapy zakładają “wyzwolenie” Tajwanu i prowadzenie wojny z Japonią, a ostatni – podział tego państwa na cztery strefy okupacyjne, zarządzane przez Chiny i Rosję.

Sam fakt, że taki materiał został w ogóle zamieszczony w sieci na kanale powiązanym z rządem, pokazuje, że Chiny zamierzały przede wszystkim odstraszyć Zachód przed dalszą ingerencją polityczną i militarną ws. Tajwanu. Nie można jednak wykluczyć, że w przypadku chińskiej inwazji na Tajwan nastąpi również nuklearne unicestwienie Japonii. Wiele zależy od tego, jak w takiej sytuacji zachowa się Zachód.

Autorstwo: John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.