Chiny chcą dostosować religię do swoich wartości

Opublikowano: 30.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1213

Grupa szesnastu ekspertów nadzorowanych przez Wang Yanga, szefa rady konsultacyjnej przy chińskim rządzie, ma zająć się dostosowaniem religijnych doktryn do ideałów chińskiego socjalizmu. Choć na razie nie wymieniono z nazwy żadnej ze świętych ksiąg, niemal pewne jest, że właśnie pod tym kątem przeredagowane zostaną „Biblia” i „Koran”.

Pod koniec listopada w Pekinie zebrała się grupa ekspertów, naukowców, przedstawicieli grup religijnych i doradców politycznych, zaś spotkaniu przewodniczył wspomniany Wang będący szefem Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chin. Organ ten pełni funkcję doradczą wobec rządu Chińskiej Republiki Ludowej, a do jego kompetencji zalicza się między innymi propagowanie nowych idei oraz kooperację ze środowiskami religijnymi.

Głównym celem spotkania szesnastu specjalistów było przedyskutowanie kwestii religijnych, a przede wszystkim dostosowania przekazu religijnego, aby „odzwierciedlał wartości socjalistyczne”. Zdaniem chińskich władz przesłanie wyznań obecnych na terenie Chin nie może stać w sprzeczności z przesłaniem Komunistycznej Partii Chin (KPCh). Właśnie dlatego Wang podkreślił, że religijne autorytety muszą postępować zgodnie z myślą prezydenta Xi Jinpinga.

Szef Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chin zachęcał więc urzędników do budowy „systemu religijnego o chińskich cechach”. W tym celu ponownej redakcji mają zostać poddane „istniejące księgi klasyki religijnej”. Tym samym Biblia i Koran poprzez „ponowną ocenę” mają zostać poddane zmianom, aby nie zawierały „skrajnych myśli” oraz „heretyckich idei”.

Na podstawie: AsiaNews.it, GlobalTimes.cn
Źródło: Autonom.pl


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. GregPel 30.12.2019 15:54

    A to pierwszy raz biblię ktoś redaguje do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.