Chiny będą monitorować fale mózgowe w pracy i w wojsku

Opublikowano: 24.09.2018 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

W ramach projektów inwigilacji wspieranych przez chiński rząd trwają prace nad technologią skanowania mózgu w celu wykrywania zmian stanów emocjonalnych u pracowników linii produkcyjnych, wojska i maszynistów kierujących szybkobieżnymi pociągami.

Umieszczone w zwykłych hełmach ochronnych lub czapkach te lekkie, bez­przewodowe czujniki nieprzerwanie monitorują fale mózgowe użytkownika i przesyłają dane do komputerów, które wykorzystują algorytmy sztucznej inteli­gencji do wykrywania nagłych skoków nastroju, takich jak depresja, lęk czy złość.

Ta technologia jest coraz powszech­niej stosowana na całym świecie, jednak Chiny używają jej na niespotykaną skalę w fabrykach, transporcie publicznym, firmach państwowych i w wojsku, aby zwiększyć konkurencyjność przemysłu wytwórczego i utrzymać społeczną sta­bilność.

Mimo iż ta wiadomość z Chin może wydawać się szokująca, jest to jednak zaledwie ułamek tego, co jest już dostęp­ne. Ta technologia jest wykorzystywana także w medycynie.

Tłumaczenie: Nexus
Źródło oryginalne: scmp.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o