Chiny będą monitorować fale mózgowe w pracy i w wojsku

Opublikowano: 24.09.2018 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3778

W ramach projektów inwigilacji wspieranych przez chiński rząd trwają prace nad technologią skanowania mózgu w celu wykrywania zmian stanów emocjonalnych u pracowników linii produkcyjnych, wojska i maszynistów kierujących szybkobieżnymi pociągami.

Umieszczone w zwykłych hełmach ochronnych lub czapkach te lekkie, bez­przewodowe czujniki nieprzerwanie monitorują fale mózgowe użytkownika i przesyłają dane do komputerów, które wykorzystują algorytmy sztucznej inteli­gencji do wykrywania nagłych skoków nastroju, takich jak depresja, lęk czy złość.

Ta technologia jest coraz powszech­niej stosowana na całym świecie, jednak Chiny używają jej na niespotykaną skalę w fabrykach, transporcie publicznym, firmach państwowych i w wojsku, aby zwiększyć konkurencyjność przemysłu wytwórczego i utrzymać społeczną sta­bilność.

Mimo iż ta wiadomość z Chin może wydawać się szokująca, jest to jednak zaledwie ułamek tego, co jest już dostęp­ne. Ta technologia jest wykorzystywana także w medycynie.

Tłumaczenie: Nexus
Źródło oryginalne: scmp.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.