Chińskie drony na wojnie na Ukrainie

Opublikowano: 08.01.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1963

Choć niemalże wszystkie firmy produkujące cywilne drony odżegnują się od tego, że ich cywilne pojazdy używane są w wojnie na Ukrainie, to i tak wiadomo, że są one używane na masową skalę jeśli nie do bezpośrednich ataków, to do zwiadu, rekonesansu i namierzania celów dla artylerii i rakiet.

Cywilne drony DJI mają „niby przypadkowo” montowaną od jakiegoś czasu noktowizję i termowizję.

Jak podano w raportach, do Rosji sprzedano drony z 26 różnych chińskich firm. Jedną z wielkich chińskich producentów takich dronów jest firma Autel, która, jak wskazało kilka gazet i indywidualnych badaczy, w istocie sprzedaje swoje cywilne drony do użycia na wojnie na Ukrainie.

Firma najwyraźniej zapomniała się w swoim marketingu, ponieważ nawet na stronach resellerów i serwisie „eBay” wyświetlała poglądowe zdjęcia swoich modeli Autel Titan z zamontowanymi bombami.

Chiny, które są obecnie liderami w produkcji „cywilnych” dronów, oczywiście będą nadal sprzedawały wszystkim swoje pojazdy, rozwijając swoje technologie i cementując swoją pozycję na rynku.

Tak wyglądają chińskie wojskowe kopie amerykańskich dronów typu switchblade.

Tak autonomiczne wojskowe roje dronów.

Oczywiście, Chińczycy produkują też drony-kamikaze.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 08.01.2024 11:03

    Co to za głupoty z “przypadkowym” montowaniem termowizji do cywilnych dronów DJI? Tak się składa że się na tym znam. DJI od lat ma w ofercie drony z termowizją i przykładowo polskie leśnictwo używa ich do liczenia jelonków i danieli obajtków w lasach. Taki przykładowo Mavic 3 Enterprise od zwykłego różni się akumulatorem oraz właśnie obecnością kamerki termowizyjnej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.