Chińskie bombowce strategiczne blisko wybrzeża Tajwanu

Opublikowano: 06.03.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2448

Siły powietrzne chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLAAF) niedawno wysłały do izolowanej bazy lotniczej w pobliżu niewielkiej miejscowości Xingning cztery strategiczny bombowce Xian Aircraft Corporation (XAC) H-6 do przeprowadzenia ćwiczeń wojskowych.

Zdjęcia wykonane przez cywilną firmę satelitarną ImageSat International przedstawiają cztery chińskie bombowce strategiczne Xian H-6 w bazie lotniczej Xingning. Przyleciały one tam po raz pierwszy od wielu lat.

Oficjalne konto ImageSat na “Twitterze” twierdzi, że „bombowce znajdują się 450 km (280 mil) od wybrzeży Tajwanu.” Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, chiński bombowiec H-6 został zaprojektowany do akcji dalekiego zasięgu i odpierania ataków.

Uważany jest za strategicznego zamachowca. H-6 mogą przenosić bomby o wadze od dwóch do ośmiu ton z promieniem bojowym 1770 km. Dodatkowo zmodernizowany bombowiec ma promień bojowy około 3500 km.

Chińczycy używają H-6 głównie do przenoszenia bomb, a tego typu maszyna może pomieścić do sześciu pocisków, takich jak CJ-10 lub naddźwiękowych rakiet YJ-12. Chiny mają również opracować nowy podwariant H-6K, który obejmuje tankowanie w powietrzu.

Dla wszystkich jest jasne, że Tajwan może stać się wkrótce zarzewiem przyszłego konfliktu zbrojnego. Niedawno władze Tajwanu ogłosiły zamiar utworzenia eskadry dronów, która zostanie wykorzystana do stałego patrolowania wybrzeża i granic morskich. Podczas gdy Chiny planują odzyskać swoją zbuntowaną prowincję, Tajwan wzmacnia współpracę ze Stanami Zjednoczonymi i przygotowuje się na odparcie potencjalnego ataku.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: Hybridtechcar.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.