Chiński startup skopiował osiągnięcie SpaceX

Opublikowano: 26.11.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2288

W ostatnich latach Chiny były świadkami znaczącego wzrostu w dziedzinie eksploracji kosmosu, szczególnie dzięki pojawieniu się ambitnych startupów w komercyjnym sektorze kosmicznym. Wśród tych pionierów znajdują się LinkSpace, Galactic Energy, iSpace oraz Deep Blue Aerospace, każdy z nich robi znaczące postępy w dziedzinie startów i lądowań rakiet.

LinkSpace, wiodąca firma w szybko rozwijającym się chińskim przemyśle kosmicznym, pracuje nad wysłaniem rakiety w kosmos z możliwością bezpiecznego lądowania. Ten projekt, którego realizacja przewidywana jest na koniec 2022 roku, stanowi znaczący kamień milowy dla firmy, trzy lata po jej ostatnim dużym teście. Działania LinkSpace nie tylko reprezentują przełom technologiczny, ale także krok w kierunku bardziej opłacalnego i zrównoważonego podejścia do podróży kosmicznych.

Inny znaczący gracz, Galactic Energy, bada wykorzystanie prototypów z napędem odrzutowym do osiągnięcia lądowania i ponownego wykorzystania rakiet. To innowacyjne podejście, ogłoszone pod koniec lipca, demonstruje zaangażowanie firmy w rozwijanie technologii rakietowej. Skupiając się na możliwości ponownego wykorzystania, Galactic Energy przyczynia się do nowej ery w eksploracji kosmosu, gdzie zasoby są optymalizowane, a misje stają się częstsze i bardziej dostępne.

Pekin Interstellar Glory Space, znany również jako iSpace, również zrobił furorę swoim udanym startem i lądowaniem artykułu testowego. Osiągnięcie to jest krytycznym krokiem w kierunku rozwoju wielokrotnie wykorzystywalnego pojazdu startowego, podkreślając rolę iSpace w prowadzeniu Chin do nowej ery kosmicznej. Sukces tego artykułu testowego jest świadectwem technicznego kunsztu i wizji firmy.

Deep Blue Aerospace, kolejny kluczowy gracz w chińskim prywatnym sektorze kosmicznym, osiągnął znaczący wyczyn, przeprowadzając pierwszy test niskiego startu pionowego i lądowania pionowego. Test ten przeprowadzono z wykorzystaniem ich ciekłorakietowego Nebula-M1, ustanawiając pierwszeństwo w historii prywatnej eksploracji kosmosu w Chinach. Osiągając wysokość na poziomie kilometra przed udanym lądowaniem, Deep Blue Aerospace ustawił nowy punkt odniesienia w branży, pokazując potencjał technologii wielokrotnego użytku rakiet.

Osiągnięcia tych chińskich startupów w dziedzinie technologii rakietowej nie tylko przekształcają krajobraz chińskich wysiłków w eksploracji kosmosu, ale także stawiają Chiny na czele globalnego wyścigu w komercyjnym przemyśle kosmicznym. Każdy udany test i start tych firm toruje drogę do bardziej zrównoważonej, efektywnej i ekscytującej przyszłości podróży kosmicznych.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. replikant3d 26.11.2023 20:28

  I z uporem maniaka dalej nieefektywna technologia rakietowa….ech…Czemu nie ujawnią wreszcie napędu elektrograwitacyjneo który już dawno opracowano?…ano tak zapomniałem. ,,maniakalna,, obsesja na punkcie tajemnicy….

 2. Stanlley 27.11.2023 13:53

  To fake news – Chińczycy nawet kopiować porądnie nie potrafią! Ta ich rakieta to nie kopia bo nie wybucha tak fajnie jak ta amerykańska!

 3. MasaKalambura 27.11.2023 14:40

  No już bez przesady. Falcony wracają niemal wszystkie. To, co ostatnio wybuchało, to zupełnie nowa konstrukcja, nadal w testach.

  A te chińskie, to chyba wiadomo z historycznego doświadczenia, że państwa komunistyczne porażek nie ogłaszają…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.