Chiński gigant Alibaba chce centrum logistycznego w Polsce

Opublikowano: 27.03.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 672

Polska, ze względu na jej atrakcyjne położenie w Europie, może wejść w skład wielkiego chińskiego projektu zwanego Nowym Jedwabnym Szlakiem. Dla naszego państwa jest to oczywiście wielka szansa na udział w pomyśle szybko rozwijających się Chin, który może nam przynieść duże udziały oraz stabilność. Jednak czy pozwolą na to Stany Zjednoczone?

Chiny postrzegają Polskę jako ważnego partnera w Nowym Jedwabnym Szlaku. Nasz kraj, według założeń Pekinu, mógłby stać się hubem transportowym, czyli miejscem, z którego chińskie towary mogłyby być dostarczane na całą Europę. Silne powiązania Polski z potężnymi Chinami zapewniłyby nam bezpieczeństwo – nie musielibyśmy więcej martwić się ewentualnym atakiem czy to ze strony Rosji, Niemiec, czy też islamistów.

Jest to także szansa na rozwój gospodarczy Polski. Chiny inwestują ogromne pieniądze w państwach sojuszniczych, które uczestniczą w Nowym Jedwabnym Szlaku. W takiej sytuacji również i my moglibyśmy na tym skorzystać – jako hub transportowy, Polska stałaby się poważnym konkurentem dla dominacji gospodarczej Niemiec w Europie.

Wszystko jednak zależy od rządu w Warszawie – a właściwie od naszych obecnych sojuszników, od których nasze władze otrzymują instrukcje. W chwili obecnej nie wiadomo, czy Polska właściwie odrzuciła udział w chińskim projekcie handlowym. Wiadomo jednak, że w Chinach istnieją już plany, które uwzględniają udział Polski. Prezes Worldwide Logistics (WWL) Jacky Lim powiadomił, że chiński gigant handlowy Alibaba we współpracy z WWL i ATC Cargo chce otworzyć „olbrzymie” centrum logistyczne w Polsce. W naszym kraju miałyby powstać magazyny, z których towary byłyby następnie dostarczane do pozostałych państw Europy.

Co istotne – Alibaba to jedna z największych firm zajmująca się tzw. e-handlem. Fakt, że Jack Ma, najbogatszy Chińczyk chce u nas inwestować powinno zwrócić uwagę polskich władz. Niestety tu pojawia się problem – projekt handlowy to jedno, a polityka to drugie.

Polska znajduje się w dość niekorzystnej sytuacji. Z jednej strony konflikt polityczny z Niemcami, z drugiej zagrożenie z Rosji, a w samym środku – Stany Zjednoczone. W naszym kraju stacjonują amerykańskie wojska, które, przynajmniej oficjalnie, chronią nas przed atakiem ze strony Rosji. Wiadomo jednak, że Stanom Zjednoczonym mocno nie podoba się Nowy Jedwabny Szlak i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby Amerykanie przebywali w naszym kraju, aby bronić swoich interesów. Wiemy przecież, że w interesie USA jest blokada Nowego Jedwabnego Szlaku.

Udział Polski w wielkim projekcie wydaje się raczej mało prawdopodobny. Można jednak założyć, że Chiny zechcą zabezpieczyć swoje interesy z pomocą wojska. Rezultatem tego może być nawet wybuch wojny pośredniej w naszym kraju. Kolejnym rozwiązaniem może być celowa destabilizacja Polski na wzór Ukrainy, jeśli Stany Zjednoczone uznają, że nie będą mieć większych szans w starciu z Chińczykami. Jak sami widzimy – możliwości są bardzo różne. Fakt jest jednak taki, że Polska znów jest przeciągana z jednej strony na drugą i jeśli uwolnimy się od okupacji amerykańskiej, to znajdziemy się pod okupacją chińską. Będzie to okupacja gospodarcza, ale wciąż będzie to okupacja.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: bankier.pl
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. kingmajkel 27.03.2018 15:18

  “Co istotne – Alibaba to jedna z największych firm zajmująca się tzw. e-handlem. Fakt, że Jack Ma, najbogatszy Chińczyk chce u nas inwestować powinno zwrócić uwagę polskich władz. Niestety tu pojawia się problem – projekt handlowy to jedno, a polityka to drugie.

  Polska znajduje się w dość niekorzystnej sytuacji. Z jednej strony konflikt polityczny z Niemcami, z drugiej zagrożenie z Rosji, a w samym środku – Stany Zjednoczone. W naszym kraju stacjonują amerykańskie wojska, które, przynajmniej oficjalnie, chronią nas przed atakiem ze strony Rosji. Wiadomo jednak, że Stanom Zjednoczonym mocno nie podoba się Nowy Jedwabny Szlak i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby Amerykanie przebywali w naszym kraju, aby bronić swoich interesów. Wiemy przecież, że w interesie USA jest blokada Nowego Jedwabnego Szlaku.”

  Te dwa powyższe akapity są wklejone podwójnie.

 2. emigrant001 27.03.2018 17:25

  @kingmajkel słusznie zauważyłeś że amerykanie nie są w Polsce żeby bronić Polaków, tylko bronią swoich interesów przed Chińczykami. Jak wybuchnie konflikt to będą strzelać do ostatniego Polaka a jak Polacy się skończą to pojadą do domu.
  Polska to państwo teoretyczne i samodzielnie nie podejmuje żadnych decyzji.

 3. montansky 27.03.2018 18:39

  ” nie musielibyśmy się martwić zagrożeniem ze strony Rosji ,Niemiec czy islamistów”, czy Wam wszystkim odebrało rozumy, jakie zagrożenie? wirtualne, politycy robią z ludzi stada baranów nie zdolnych do samodzielnego myślenia. Społeczeństwo zastraszone można łatwo zniewolić. Otłumanione i zastraszone narody są gotowe zwiększać wydatki zbrojeniowe nawet kosztem służby zdrowia , oświaty czy kultury. Konsorcja zbrojeniowe i generalicja wykorzystują psychozę strachu której ulegają skorumpowani politycy siejąc przerażenie wśród swoich obywateli. Madhouse ,a może bardziej Madworld!

 4. jazmig 28.03.2018 11:17

  Polską rządzą zdrajcy i to o kilkuset lat. Być może za sanacji rządzili idioci, a nie zdrajcy, ale skutek był taki sam.

  Nie ma się co łudzić, PiS zrealizuje każdy polecenie z USA, tak jak PO z Berlina.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.