Chińska stacja kosmiczna uniknęła kolizji z satelitami Starlink

Opublikowano: 29.12.2021 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2371

Dyrektor generalny SPACEX, Elon Musk, zmierzył się z gniewem chińskich obywateli w Internecie po tym, jak ich stacja kosmiczna została podobno zmuszona do podjęcia działań omijających, aby uniknąć kolizji z satelitami Starlink.

W poniedziałek chińscy obywatele zjednoczyli się przeciwko kosmicznym ambicjom miliardera technologicznego po tym, jak satelity Starlink Internet Services, oddziału firmy lotniczej Musk SpaceX, dwukrotnie „blisko” spotkały się z chińską stacją kosmiczną. Według dokumentu przedłożonego przez Chiny agencji kosmicznej ONZ, incydenty miały miejsce 1 lipca i 21 października br.

W gazetach Pekin skarżył się, że incydent, powiązany z niebezpiecznym zdarzeniem, „stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia astronautów przebywających na chińskiej stacji kosmicznej”. „W tym okresie satelity Starlink wystrzelone przez amerykańską firmę Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) dwukrotnie spotkały się z Chińską Stacją Kosmiczną. Ze względów bezpieczeństwa Chińska Stacja Kosmiczna wdrożyła zapobiegawcze kontrole unikania kolizji odpowiednio 1 lipca i 21 października 2021 r. „Ze względów bezpieczeństwa Chińska Stacja Kosmiczna podjęła inicjatywę przeprowadzenia manewru unikowego późnym wieczorem, aby uratować się od potencjalnej kolizji między dwoma statkami kosmicznymi”.

Chiny powołały się również na Artykuł VI Traktatu o Przestrzeni Kosmicznej, który został podpisany przez wszystkie mocarstwa kosmiczne na świecie i stanowi podstawę międzynarodowego prawa kosmicznego.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. robcioRR 29.12.2021 14:27

    Taki starlink moze byc uzyty jak katiusza :))))
    Moze zrobic niezla rozpierduche wsrod np Chinskich satelitow lub wszelkich innych :)))))

  2. Tallis Keeton 06.01.2022 13:46

    robcioRR no i pewnie masz rację, ale nie rozumiem z czego tu się cieszyć? Z tego, że ktoś niewinny ucierpi i pogorszą się już i tak napiete stosunki miedzy mocarstwami?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.