Foxconn zastąpił 60 000 pracowników robotami

Opublikowano: 28.05.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 448

Największy na świecie producent elektroniki i komponentów komputerowych, firma Foxconn, postanowiła wykorzystać roboty do pracy. Tylko w jednej fabryce zwolniono ponad połowę ludzkich pracowników i zastąpiono ich maszynami.

Chiny od dłuższego czasu zaczynają interesować się automatyzacją produkcji. Tamtejsze społeczeństwo starzeje się, brakuje rąk do pracy a tania siła robocza przestała być już taka tania. Chiny mają więc zamiar wykorzystać roboty do pracy w fabrykach co spowoduje, że z czasem rozwiązany zostanie problem niedoboru pracowników, ale powstanie kolejny – jest nim bezrobocie.

W chińskiej fabryce w regionie Kunshan w prowincji Jiangsu radykalnie zmniejszono liczbę ludzkich pracowników ze 110 tysięcy do 50 tysięcy a na wolnych stanowiskach pojawiły się roboty. Wspomniana na początku firma Foxconn chce w większym stopniu polegać na maszynach, które mogą wykonywać między innymi powtarzające się czynności.

Uważa się jednak, że pozostałe korporacje mogą pójść dokładnie w tym samym kierunku. Kraj zaczyna przeznaczać setki milionów dolarów na robotyzację miejsc pracy. Przewidywania analityków, dotyczące fali bezrobocia, wkrótce mogą obejmować nie tylko Stany Zjednoczone, Japonię, Australię i Europę, ale także Chiny.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: SCMP.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

I tak “że z czasem rozwiązany zostanie problem niedoboru pracowników, ale powstanie kolejny – jest nim bezrobocie.” Człowiek nie jest bezrobotnym zawsze ma coś do zrobienia , zawsze jest czymś zajęty ,coś dla ducha, umysłu, czy ciała dla własnej przyjemności.
Grozi nam to ze ludzie nie będą mieli pieniędzy by kupić towar i usługi które wytworzą roboty.
Ludzie muszą posiadać udział długu, kredyt odnawialny .

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Może kiedyś powstanie tzw dochód gwarantowany ale tylko po to aby korporacje mogły zarobić. Nikt nie stworzy ustawy, programu czy jakkolwiek to się będzie nazywało z myślą o potrzebach zwykłych ludzi. Lichwiarze i banksterzy nigdy tego nie zrobią.

hashi
Użytkownik
hashi

@up Koszerni korpo globaliści i banksterka planuje Dochód gwarantowany ale dopiero po oficjalnym wejściu do NWO. Jest to niezbędne by konsumpcjonizm i ogłupianie mogło trwać nadal.
To info od pewnego wysoko postawionego żyda . Za to nie zrezygnują z kontroli podaży pieniądza w większości krajów. W myśl wersetu który miłują: “Cały majątek gojów należy do żydow”

Fenix
Użytkownik
Fenix

@hashi , żydzi już pokazali co zrobili z majątkiem ludzi, stop ogłupiania i ograbiania ludzi, zgodnie z żydów prawem b/gangsterów ponad prawem .
Cały majątek ludzi należy do ludzi , każdemu równy udział kredytu odnawialnego .
Ludzie tworzą dobra, pieniądz dług służy wymianie dóbr.
By dobra były sprawiedliwie dzielone między ludźmi, pieniądz dług musi być ludzi równym udziałem . Aby tak się stało władza musi wrócić do ludzi . Dzielona władza ludzi , to prawo stanowione przez ludzi dla ludzi .