Chińscy naukowcy nazywają satelity Starlink niebezpiecznymi

Opublikowano: 01.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1566

Od kilku lat naukowcy narzekają na konstelację satelitów Starlink. Wcześniej była już oskarżana o ingerowanie w obserwacje kosmosu, a teraz została nazwana niebezpieczną.

Eksperci z Chin wymyślili kolejną porcję krytyki. Stwierdzili, że satelity Starlink naruszają zasady bezpieczeństwa, ignorując zasady zachowania odległości między sobą.

Pomimo tego, że ogólnie przyjęte normy zakładają utrzymywanie odległości 10 km między obiektami na orbicie, 30 czerwca dwa satelity Starlink zbliżyły się do siebie na odległość zaledwie 4,9 km.

Jednocześnie, jako dowód, że to wszystko nie był przypadek, naukowcy przeprowadzili pełnoprawne badanie, którego wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Radio Engineering. W nim doszli do wniosku, że SpaceX celowo zbliżył satelity tak blisko siebie, aby zmaksymalizować wydajność systemu komunikacji laserowej.

Obecna granica bezpieczeństwa oparta jest na obliczeniach naukowych. Przekroczenie tej linii może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji, ponieważ jedna kolizja może prowadzić do następnej.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

11

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 01.12.2022 17:03

    Tam tyle tych śmieci lata, że to już dawno powinno dojść do katastrofy.
    https://www.youtube.com/watch?v=Aw3R-4UC4wI Sarlink to zniewolenie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.