Chińscy astronomowie twierdzą, że odebrali sygnał od Obcych

Opublikowano: 17.06.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 921

Chiński teleskop Sky Eye mógł odebrać sygnały pochodzące od obcych cywilizacji. Tak przynajmniej wynika z raportu zamieszczonego na łamach chińskiego periodyku naukowego „Science and Technology Daily”, który jednak szybko zniknął z ich strony internetowej. Mimo to sprawą zainteresował się Bloomberg a za nim powtarzają to agencje z całego świata.

Co konkretnie wykryto? Chodzi o tak zwane sygnały elektromagnetyczne wąskiego pasma, które zostały wychwycone przez Sky Eye. Okazały się zaskakująco różne od tych odbieranych wcześniej.

Nie są jeszcze znane przyczyny usunięcia raportu o potencjalnych sygnałach od obcych cywilizacji ze stron „Science and Technology Daily”, która jest oficjalną gazetą chińskiego resortu nauki i technologii. Jednak nawet czasowa publikacja danych przyciągnęła uwagę i informacja o możliwych obcych, zaczęła się rozprzestrzeniać w chińskich sieciach społecznościowych, a potem wspomniały o tym oficjalne chińskie media państwowe.

Teleskop Sky Eye znajduje się w południowo-zachodniej prowincji Kuejczou, oficjalnie rozpoczął poszukiwania życia pozaziemskiego w grudniu 2020 roku. Teleskop ten jest niezwykle wrażliwy na odbiór sygnałów radiowych wąskiego pasma i odgrywa kluczową rolę w poszukiwaniu obcych cywilizacji.

W przeszłości już kilkukrotnie odkrywano sygnały radiowe, które okazywały się być antropogenicznymi zakłóceniami radiowymi i dlatego to odkrycie wymaga dalszych badań. Najsłynniejszy sygnał będący kandydatem na pochodzący od obcej cywilizacji jest tak zwany sygnał „Wow!”, którego pochodzenie również pozostaje tajemnicą.

Źródło: InneMedium.pl

5

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.