Chińczycy zaatakowali bronią laserową samolot USA

Opublikowano: 03.03.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1805

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych powiadomiła o niebezpiecznym incydencie, jaki miał miejsce nad Pacyfikiem. Załoga chińskiego niszczyciela użyła lasera klasy wojskowej na amerykańskim samolocie zwiadowczym.

https://www.youtube.com/watch?v=1sd7cTkqwks

US Navy poinformowała, że czujniki samolotu rozpoznawczego Boeing P-8 Poseidon, podczas lotu nad Morzem Filipińskim, około 700 km od wyspy Guam, gdzie znajduje się amerykańska baza wojskowa, wykryły laser, który został wystrzelony z pokładu chińskiego niszczyciela Hohhot typu 052D. Zdarzenie miało miejsce 17 lutego w przestrzeni powietrznej nad wodami międzynarodowymi.

Broń laserowa może wyrządzić obrażenia wśród załogi lub poważne uszkodzenia samolotu. Według Stanów Zjednoczonych, załoga chińskiego okrętu użyła lasera klasy wojskowej. Chiny nawet nie skomentowały tych doniesień, więc nie wiadomo, czy są prawdziwe.

USA wielokrotnie oskarżały chińską armię o stosowanie laserów przeciwko amerykańskim samolotom. Ostatnia podobna sytuacja miała miejsce w 2018 roku w Dżibuti, gdzie Chiny wybudowały swoją pierwszą zagraniczną bazę wojskową. Podobno z tego obiektu strzelano laserami do operujących w okolicy amerykańskich samolotów.

Stany Zjednoczone inwestują ogromne pieniądze w rozwój broni laserowej, która w przyszłości ma znaleźć się na pokładzie dronów, samolotów wojskowych, pojazdów lądowych i okrętów. Broń laserowa posiada charakter przede wszystkim obronny i może zapewniać skuteczną ochronę przed nadlatującymi pociskami. Jednak Chiny również pracują nad tą technologią, a nawet zamierzają korzystać z niej w kosmosie, aby móc strzelać laserami do wrogich satelitów.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BusinessInsider.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.