Chińczycy mogą być przodkami Indian amerykańskich

Opublikowano: 21.07.2022 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 976

Naukowcy z Instytutu Zabytków Kulturowych i Archeologii w Yunnan oraz Instytutu Zoologii Kunming Chińskiej Akademii Nauk po raz pierwszy zbadali pochodzenie Indian amerykańskich. Okazało się, że ich przodkami byli starożytni ludzie z Chin. Wyniki prac zostały opublikowane w czasopiśmie „Current Biology”.

Podczas prac specjaliści zsekwencjonowali genom skamieniałości późnego plejstocenu, które znaleziono w południowych Chinach. Analiza wykazała, że hominin należał do wymarłej linii matek, której potomkowie żyją obecnie w Azji Wschodniej, na Półwyspie Indochińskim i na wyspach Azji Południowo-Wschodniej.

Dziesiątki tysięcy lat temu ludzie ci przenieśli się ze wschodnich Chin przez Japonię i Syberię, następnie przepłynęli Cieśninę Beringa i stali się pierwszymi ludźmi w Ameryce. Ujawniono również, że homininy żyjące na południu Azji Wschodniej posiadały bogatą różnorodność genetyczną i morfologiczną, większą niż w ówczesnej części północnej.

Dowody sugerują, że starożytni ludzie, którzy po raz pierwszy przybyli do Azji Wschodniej, początkowo osiedlali się na południu, a następnie na północy. W maju 2022 r. naukowcy z Japonii udowodnili, że rybopodobny kręgowiec Palaeospondylus wydaje się być jednym z najwcześniejszych przodków czworonogów (zwierząt o czterech kończynach, w tym ludzi).

Autorstwo: tallinn
Zdjęcie: Hans Eismann (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

4

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.