Chile zakazuje dyskryminacji mutantów i ludzi GMO

Opublikowano: 30.04.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1777

Zgodnie z prawem Chile obecnie zabrania dyskryminacji mutantów i genetycznie zmodyfikowanych osób. Ciekawy przepis przedstawił senator Alejandro Navarro Brain, jednogłośnie zatwierdzony i opublikowany w środę 16 lutego 2022 r. w dzienniku urzędowym.

Ustawa nr 21.422 zabrania dyskryminacji w pracy osób w kontekście mutacji lub zmian materiału genetycznego i „zakazuje żądania jakichkolwiek certyfikatów lub testów w celu sprawdzenia, czy pracownik nie ma takich zmian lub mutacji w swoim ludzkim genomie”. Reguła stanowi, że „żaden pracodawca nie może uzależniać zatrudniania pracowników, ich trwałości lub przedłużenia umowy, ani awansu lub mobilności w ich zatrudnieniu, od braku mutacji lub zmian w ich genomie”.

Akt ustanawia również:

– pracownik może wyrazić dobrowolną i świadomą zgodę na poddanie się badaniu genetycznemu;

– jeśli te badania są wymagane przez pracodawcę, ten ostatni musi pokryć ich koszt;

– zakłady opieki zdrowotnej i laboratoria, które przeprowadzają tego typu badania, a także pracodawcy, którzy mają dostęp do tych informacji, muszą zastosować wszelkie środki bezpieczeństwa, aby chronić prywatność pracownika i zagwarantować poufne przetwarzanie danych;

– pracownik zawsze będzie miał prawo dostępu do informacji ujawnionych przez badanie genetyczne.

Dlaczego Chile zakazuje dyskryminacji mutantów i genetycznie zmodyfikowanych osób? Kim są te osoby i jakie jest uzasadnienie dla wprowadzenia tego przepisu? Jaki nowy trend uzasadnia tę inicjatywę?

Chilijskie prawo przywołuje również ciekawe argentyńskie ustawodawstwo z zeszłego roku, które powołuje się na prawa „osób ludzkich”. Chinda Brandolino zwróciła uwagę, że jest to prawne preludium do rozróżnienia między „osobami ludzkimi” a „osobami transludzkimi”. Genetycznie zmodyfikowane osoby, mówi Brandolino, będą należeć do właścicieli technologii i nie będą miały takich samych praw, jak „ludzcy” ludzie.

Ustawa 21.422 przewiduje mroczną przyszłość, której jeszcze nie jesteśmy świadomi. W tym rozporządzeniu pojawia się jednak wielki rozdźwięk logiczny.

Z jednej strony system chroni prawa genetycznie zmodyfikowanych osób (co jest konsekwencją szczepionek na Covid-19), prywatności danych i prawa do tego, by nie byli dyskryminowani w pracy.

Z drugiej strony, system w wielu krajach formalnie przewiduje dyskryminację osób, które nie przyjmują szczepionek na Covid-19, narusza ich prawo do nieujawniania danych medycznych i sankcjonuje wyrzucanie z pracy.

Jako całość wskazuje to na budowę nowego porządku sądowo-prawnego w dobie transhumanizmu:

– bycie „mutantem” będzie chronione i wspierane;

– bycie „pełnokrwistym człowiekiem” będzie represjonowane i karane.

Autorstwo: Claudio Fabián Guevara
Źródło oryginalne: Diariodevallarta.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.