Chciwość władz samorządowych ma się dobrze

Opublikowano: 21.08.2015 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1220

Władze samorządowe ławą występują do prezydenta, by nie pozbawiano ich możliwości zarabiania na fotoradarach. Argumentują to fałszywie troską o bezpieczeństwo ludzi.

Chociaż już niejednokrotnie udowodniono, że jedyną troską władz samorządowych przy ustawianiu fotoradarów na terenie miasta lub gminy nie jest poprawa bezpieczeństwa, lecz napełnienie lokalnej kasy. Sławny w tego był szczególnie powiat szczecinecki, gdzie budżety gminne zasilane były nawet w 20 proc. z mandatów drogowych. Na przykład z 25 milionowego budżetu Białego Boru w 2014 r. aż 7 milionów stanowiły wpływy z kar nałożonych na „piratów drogowych”. Cudzysłów jest tu o tyle na miejscu, że znakomita część kierowców przekraczała prędkość o 1-9 km/godzinę, za co można odstąpić od ukarania, poprzestając na upomnieniu, ale kierowcy zawsze otrzymywali maksymalny mandat i punkty karne.

W lipcu Sejm przyjął ustawę odbierającą strażom miejskim prawo do przeprowadzenia kontroli fotoradarowej. Pod apelem do prezydenta Dudy, by zawetował tę ustawę podpisało się 19 samorządowców z gmin i miast, które do tej pory najwięcej korzystały z mandatów. W ruch poszły argumenty o posyłaniu na bezrobocie strażników (czyli do tej pory wyłącznie obsługiwali fotoradary), o zmarnowaniu drogich fotoradarów (choć może je przejąć Inspekcja Transportu Drogowego) i oczywiście o bezpieczeństwie mieszkańców (choć raport NIK z 2014 r. wskazywał wyraźnie, że fotoradary stawiane są tam, gdzie można najłatwiej ukarać mandatem, a nie tam, gdzie jest niebezpiecznie).

Pazerność i wiara w to, że tej hipokryzji nikt nie zauważy, jest nie do pobicia.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. luzak1977 21.08.2015 16:29

    Ta kasa i tak nie zginie. Ta kasa rozmyje się w budżecie państwa i ślad po nie zaginie, dlatego jestem za całkowitym zlikwidowaniem fotoradarów i innych maszynek dojących społeczeństwo, z wyłączeniem tych, które ma policja.

  2. emigrant001 21.08.2015 21:44

    Niewolnictwo, Dyskryminacja, Nienawiść czyli jesteś w Polsce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.