Chciał opijać śmierć Pawła Adamowicza, usłyszał wyrok

Opublikowano: 30.09.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1705

Sąd Rejonowy w Kościerzynie skazał Kamila J. na prace społeczne za publiczne pochwalanie przestępstwa. Mężczyzna chciał napić się ze szczęścia po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Sugestię wspólnego świętowania Kamil J. umieścił w komentarzu na Facebooku. „Panie Dariuszu… dziś taki piękny dzień że trzeba się napić ze szczęścia… ja stawiam i piję Pana Zdrowie… oby więcej takich Adamowiczów było” – napisał do Dariusza Janty, ówcześnie powiatowego radnego PiS, kilka godzin po tym, gdy Paweł Adamowicz, śmiertelnie ugodzony na scenie podczas koncertu WOŚP, zmarł w szpitalu. Jancie forma ani treść wpisu nie wydała się niestosowna. „Ja już wypiłem, ale muszę ostrożnie gdyż 12 dni temu miałem w nocy drugi zawał” – odpisał. Ta publiczna wypowiedź kosztowała go następnie członkostwo w partii.

Kamil J. natomiast stanął przed sądem oskarżony o publiczne pochwalanie popełnienia przestępstwa i został uznany za winnego. Nieprawomocny wyrok zapadł 28 września przed Sądem Rejonowym w Kościerzynie, informuje Gazeta Wyborcza.

Mężczyźnie groził nawet rok więzienia, ale sąd uznał, że osobę wcześniej niekaraną można potraktować łagodniej. Wymierzył karę dwunastu miesięcy ograniczenia wolności poprzez obowiązek wykonywania prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Zasądził również grzywnę w wysokości 2000 zł i polecił Kamilowi J. pokryć koszta sądowe. W uzasadnieniu wyroku sąd wyraził nadzieję, że dzięki wykonywaniu prac społecznych Kamil J. odkupi publicznie swoją winę, jaką było naruszenie zasad funkcjonowania społeczeństwa. „Wolność słowa ma swoje granice, a sąd nie może być głuchy na kontekst, w jakim padły te słowa” – podsumowała sędzia.

Skazany zamierza odwoływać się od wyroku.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Kaczor3333 30.09.2020 12:18

  Za nie odpowiednie słowa na 12 miesięcy za kraty. Za narażenie skarbu państwa na straty, drogie wakacje, uznanie za ewangelistę, na koniec śmiertelnie chora ofiara, cudownie ozdrowiała dalej żyje jak pączek w maśle.

 2. Cosmo 30.09.2020 13:18

  Kolejny sędzia obracający się w oparach absurdu.

 3. Admin WM 30.09.2020 13:47

  Sędzia powinien to umorzyć z powodu niskiej szkodliwości społecznego czynu.

 4. Jack Ravenno 30.09.2020 18:10

  Publiczne pochwalanie przestępstwa? A taki Wojciech Andrusiewicz rzecznik MZ publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa przez sprzedawców i co? G….no!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.