Chcesz dostępu do internetu? Zeskanuj twarz!

Opublikowano: 07.10.2019 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 827

W ramach coraz bardziej uciążliwego systemu kredytu społecznego obywatele Chin będą wkrótce musieli przejść skan twarzy, aby udowodnić swoją tożsamość, zanim będą mogli uzyskać dostęp do Internetu w swoich domach lub na smartfonach.

Nowa zasada wydana przez chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) wchodzi w życie z dniem 1 grudnia i jest pozornie krokiem w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa Internetu i zapobiegania terroryzmowi.

Krytycy wskazują na działania autokratycznego, totalitarnego państwa i twierdzą, że środek ten jeszcze bardziej ograniczy wolność Chińczyków i potencjalnie naruszy ich prawa człowieka.

„Powodem dla którego chiński reżim prosi ludzi o rejestrację ich prawdziwej tożsamości by mogli korzystać z internetu, jest chęć kontrolowania mowy.” powiedział niedawno amerykańskiemu komentatorowi Tang Jingyuan z „The Epoch Times”.

„Nowa zasada MIIT dotycząca używania rozpoznawania twarzy do identyfikacji użytkowników Internetu oznacza, że ​​rząd może łatwo śledzić ich działania online, w tym posty w mediach społecznościowych i odwiedzane strony internetowe” – powiedział Tang. „Przez to Ci ludzie będą bali się dzielić swoimi prawdziwymi opiniami w sieci, ponieważ ich komentarze mogą złościć władze i mogą zostać za to aresztowani.”

„Myślę, że nowa zasada MIIT całkowicie odbiera Chińczykom wolność słowa” – powiedział Tang.

Na podstawie: TheEpochTimes.com
Źródło oryginalne: LifeSiteNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.