Chcesz dostępu do internetu? Zeskanuj twarz!

Opublikowano: 07.10.2019 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 222

W ramach coraz bardziej uciążliwego systemu kredytu społecznego obywatele Chin będą wkrótce musieli przejść skan twarzy, aby udowodnić swoją tożsamość, zanim będą mogli uzyskać dostęp do Internetu w swoich domach lub na smartfonach.

Nowa zasada wydana przez chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) wchodzi w życie z dniem 1 grudnia i jest pozornie krokiem w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa Internetu i zapobiegania terroryzmowi.

Krytycy wskazują na działania autokratycznego, totalitarnego państwa i twierdzą, że środek ten jeszcze bardziej ograniczy wolność Chińczyków i potencjalnie naruszy ich prawa człowieka.

„Powodem dla którego chiński reżim prosi ludzi o rejestrację ich prawdziwej tożsamości by mogli korzystać z internetu, jest chęć kontrolowania mowy.” powiedział niedawno amerykańskiemu komentatorowi Tang Jingyuan z „The Epoch Times”.

„Nowa zasada MIIT dotycząca używania rozpoznawania twarzy do identyfikacji użytkowników Internetu oznacza, że ​​rząd może łatwo śledzić ich działania online, w tym posty w mediach społecznościowych i odwiedzane strony internetowe” – powiedział Tang. „Przez to Ci ludzie będą bali się dzielić swoimi prawdziwymi opiniami w sieci, ponieważ ich komentarze mogą złościć władze i mogą zostać za to aresztowani.”

„Myślę, że nowa zasada MIIT całkowicie odbiera Chińczykom wolność słowa” – powiedział Tang.

Na podstawie: TheEpochTimes.com
Źródło oryginalne: LifeSiteNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,80 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Barney
Użytkownik
Barney

Tak, Wilkowy, wiedziałbyś, jak nazywa się sędzia, która wydała skandaliczny wyrok na Jastrzębskiego za spalenie Marzanny.