Chcesz być szpiegowany? Włącz usługę lokalizacyjną!

Opublikowano: 22.12.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1893

Miliony Amerykanów chodzą z telefonami, które stworzyły jedno z najbardziej niepokojących i niezamierzonych „zjawisk inwigilacji”.

Wybuchowy nowy artykuł redakcyjny „New York Timesa” pokazuje, że precyzyjne śledzenie smartfonów jest o wiele bardziej wszechobecne, niż wielu zdaje sobie z tego sprawę, pomimo ciągłych zapewnień firm technologicznych, że dane ludzi są „anonimowe”.

Paul Ohm, profesor prawa i badacz prywatności w Georgetown University Law Center, powiedział, że opisywanie danych lokalizacji jako anonimowych jest „całkowicie fałszywym twierdzeniem, które zostało obalone w wielu badaniach”. „Bardzo dokładna informacja geolokalizacyjna jest absolutnie niemożliwa do anonimizacji. Trudniejszą do anonimozacji rzeczą jest tylko DNA” – dodał.

Artykuł informuje o próbach namierzania ludzi na wysokich stanowiskach. Zidentyfikowano i wyśledzono dziesiątki znanych osób, np. wojskowych z poświadczeniami bezpieczeństwa, gdy jechali nocą do domu. Śledzono także funkcjonariuszy organów ścigania i ważnych prawników. Chociaż w artykule nie wymieniono ich z imienia i nazwiska, to śledzono ich podczas prywatnych lotów odrzutowcami, na wakacjach i kiedy zabierali swoje dzieci do szkoły.

Pomimo niektórych danych wskazujących na „skandaliczne i przestępcze działanie”, celem śledztwa było jedynie udokumentowanie ryzyka nieuregulowanego nadzoru.

Na podstawie: NYTimes.com, ZeroHedge.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. net 22.12.2019 14:19

    Moim zdaniem jeśli nawet wyłączysz udostępnienie lokalizacji, to i tak nas śledzą. Suwak na “off” to ściema.

  2. Szwęda 22.12.2019 17:01

    Kiedy nie korzystam to wyłączam wifi i gps z prostej przyczyny: dzięki temu rzadziej ładuję akumulator w smarkfonie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.