Chcesz być szpiegowany? Włącz usługę lokalizacyjną!

Opublikowano: 22.12.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1185

Miliony Amerykanów chodzą z telefonami, które stworzyły jedno z najbardziej niepokojących i niezamierzonych „zjawisk inwigilacji”.

Wybuchowy nowy artykuł redakcyjny „New York Timesa” pokazuje, że precyzyjne śledzenie smartfonów jest o wiele bardziej wszechobecne, niż wielu zdaje sobie z tego sprawę, pomimo ciągłych zapewnień firm technologicznych, że dane ludzi są „anonimowe”.

Paul Ohm, profesor prawa i badacz prywatności w Georgetown University Law Center, powiedział, że opisywanie danych lokalizacji jako anonimowych jest „całkowicie fałszywym twierdzeniem, które zostało obalone w wielu badaniach”. „Bardzo dokładna informacja geolokalizacyjna jest absolutnie niemożliwa do anonimizacji. Trudniejszą do anonimozacji rzeczą jest tylko DNA” – dodał.

Artykuł informuje o próbach namierzania ludzi na wysokich stanowiskach. Zidentyfikowano i wyśledzono dziesiątki znanych osób, np. wojskowych z poświadczeniami bezpieczeństwa, gdy jechali nocą do domu. Śledzono także funkcjonariuszy organów ścigania i ważnych prawników. Chociaż w artykule nie wymieniono ich z imienia i nazwiska, to śledzono ich podczas prywatnych lotów odrzutowcami, na wakacjach i kiedy zabierali swoje dzieci do szkoły.

Pomimo niektórych danych wskazujących na „skandaliczne i przestępcze działanie”, celem śledztwa było jedynie udokumentowanie ryzyka nieuregulowanego nadzoru.

Na podstawie: NYTimes.com, ZeroHedge.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 4,29 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
net
Użytkownik
net

Moim zdaniem jeśli nawet wyłączysz udostępnienie lokalizacji, to i tak nas śledzą. Suwak na “off” to ściema.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Kiedy nie korzystam to wyłączam wifi i gps z prostej przyczyny: dzięki temu rzadziej ładuję akumulator w smarkfonie.