Chcemy karać za banderyzm! Nie ustąpimy!

Opublikowano: 10.07.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 856

Ugrupowanie Pawła Kukiza zapowiada, że zorganizuje pod Sejmem protest w sprawie blokowania przez posłów ustawy penalizującej kult Bandery.

Projekt nowelizacji ustawy o IPN leży w sejmowej zamrażarce już od ponad roku, tymczasem zbliża się Narodowy Dzień Pamięci ofiar zbrodni popełnionych przez UPA na Wołyniu. W zapisach proponowanych przez Kukiza znalazł się zakaz propagowania kultu Stepana Bandery i kary za zaprzeczanie zbrodni wołyńskiej — na tej samej zasadzie, na której karze się za tzw. kłamstwo oświęcimskie.

PiS zablokowało prace nad nowelizacją na prezydium Sejmu. Od listopada 2016, kiedy sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka przyjęła jednak projekt, leży on w sejmowej zamrażarce i nikt nie pali się, aby go stamtąd wydobyć.

“Ona jest rzeczywiście w zamrażarce, a jest niezwykle potrzebna Instytutowi Pamięci Narodowej, choćby w świetle ostatnich faktów, że ukraiński IPN blokuje wszystkie polskie prace ekshumacyjne i poszukiwawcze w tym kraju” — mówi o ustawie poseł Tomasz Rzymkowski.

W ustawie obowiązującej obecnie brak jest sformułowania o zbrodniach UPA wprost. Obok nazizmu i komunizmu, mowa jest o „innych zbrodniach przeciwko pokojowi, ludzkości i zbrodniach wojennych” zbiorczo. Kukizowcy uważają za kuriozalną sytuację, w której zarówno PiS jak i PO od roku nie zgadzają się, aby głosowanie nad tym projektem dopisać do porządku obrad.

Według Rzymkowskiego bierność rządzących w tej sprawie „wpisuje się w retorykę ukraińską”, dlatego Kukizowcy chcą 11 lipca wyjść na ulicę i protestować. — Chcemy w lipcu, w rocznicę rozpoczęcia ludobójstwa na Wołyniu, zrobić pikietę razem ze środowiskami kresowymi przed Sejmem — zapowiada poseł.

“Nie ma żadnej argumentacji, żadnych argumentów. Nie i koniec. Po prostu kręcenie, kołowanie i ściema jak zawsze” — mówił rozżalony Paweł Kukiz, komentując w rozmowie z Kresami.pl zachowanie czołowych posłów PiS, którzy panicznie boją się, że ustawa ta pogorszy relacje Polski z Ukrainą.

Jakby mogły być gorsze. Polska traktuje Ukrainę tak, jakby spłacała wobec niej jakiś dług. A przecież wydarzenia wołyńskie świadczą wyraźnie o tym, że jeżeli ktoś jest tu komuś coś winien, bynajmniej nie jest to Polska.

Autorstwo: Dawid Blum
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. gajowy 10.07.2017 10:51

  Przy okazji tematyki Ukraińskiej widać jak na dłoni, że kolejny polskojęzyczny rząd reprezentuje globalne interesy USA a nie Polski – swoich obywateli.

 2. Waldorfus 10.07.2017 13:37

  O propagandowym blokowaniu: Egoizm elit, a dobro człowieczeństwa

  Na początku, zanim odniosę się do inicjatywy ignorantów z partii PiS – nijako przy okazji – chciałbym przypomnieć i Panu, panie pośle Kukiz i podzielić się swoim przemyśleniem na temat działalności Pańskiej partii (a… zapomniałem to nie partia tylko coś innego…). W każdym razie „drapię się czasem w głowę”: „albo Wy nic nie robicie w sprawie przymusu tych szczepień, albo nie widać tego w mediach”(wasza działalność poselska). I nie było by w tym nic dziwnego gdyby były to tylko media PiS-owskie, ale nie – waszych działań na rzecz poszkodowanych dzieci i rodziców przez państwo polskie – elity PiS-u i rząd Beaty Szydło która w swoim expose zapowiedziała: „Polscy rodzice będą mieli prawo wyboru, bo najlepiej znają swoje dzieci” – wykrzykiwała Beata Szydło – źródło cyt. https://wolnemedia.net/czy-faktycznie-polscy-rodzice-beda-mieli-prawo-wyboru/
  – tych waszych działań, Panie pośle Kukizie razem ze swoją partią prywaciarzy, nie widać nawet w mediach alternatywnych…

  Przepraszam za te krótkie dygresje na temat szczepień, pozorne zejście z tematu i to że odnoszę się do treści napisanych przez pismo które z polską racją stanu ma niewiele wspólnego (art. z pl.SputnikNews.com), ale zapewniam – są one immanentnie związane z kwestią polityki historycznej zapowiadanej przez partię PiS, ludobójstwem i mataczeniem elit aby coś ukryć: blokowanie wszystkiego i blokowanie inicjatyw społecznych.

  „(…)PiS zablokowało prace nad nowelizacją na prezydium Sejmu(…)” – pisało w art.

  PiS co chwilę blokuje jakąś inicjatywę; to wiem: to powyżej – w art. omówione karanie Banderyzmu, to znowu inicjatywę na rzecz ludzkiego traktowania zwierząt i likwidacji ferm futrzarskich – https://wolnemedia.net/potworne-sceny-w-ubojni-13-osob-z-zarzutami/#comment-213206
  https://waldorfus.wordpress.com/2017/06/25/futro-fiony-nadzieja-prawicy/
  – zniesienia przymusu szczepień w Polsce… Przedtem blokowali inicjatywę związaną z leczeniem marihuaną która pomaga nie tylko dzieciom chorym na lekooporną padaczkę, redukując u nich napady – nawet z 200 dziennie, do kilku tygodniowo, przecież ratując tym dzieciom życie; pomagając chorym na stwardnienie rozsiane i wszelkie inne choroby o podłożu neurologicznym – czego ten bez serca, bez rozumu, bez ludzkich skrupułów, PiS, nie raczył brać pod uwagę. Wzięli w końcu to pod uwagę. Ale co się okazało, mimo że cały sejm był za, oni – posłowie Zbigniew Ziobro i Beata Kępa, głosowali przeciw! Do diabła! – przeciw zdrowemu rozsądkowi, przeciw faktom, przeciw tym chorym dzieciakom, żeby się podlizać mediom o. Rydzyka?…
  Ale to i tak nie wszystko – okazuje się bowiem, że PiS-owski lód do końca wcale nie stopniał. W związku z tym że leki na bazie marihuany będą sprowadzane tylko z zagranicy, stać na nie będzie tylko bogatych rodziców! To ma być polska racja stanu?…

  Teraz blokują – cały PiS partii ludzi blokujących ale przecież tak gorliwie modlących się – blokuje kolejną inicjatywę. Chwaląc się polityką historyczną, zapowiadając ją przed wyborami i po nich. Jako partia która patriotyzm ma wpisany nijako w swoją tożsamość, swoim działaniem doprowadza do tego aby naród zapomniał o swojej martyrologi. Ludobójstwo jakie dokonali na Polakach Ukraińcy, niczym nie różni się od tego niemieckiego – w czasie II wojny światowej. PiS o tym wie, mimo tego znowu coś blokuje; znowu działa przeciwko zwykłym ludziom; znowu nas – naród – ignoruje w imię jakieś swojej „mądrej” polityki. To ma być polska racja stanu?… Ludzie! Litości!…

  Co ciekawe, i w tej sprawie, wczoraj we Wiadomościach TVP, została opublikowana – niejako od niechcenia – tyko krótka wzmianka na temat wydarzeń wołyńskich, ludobójstwa UPA na Polakach i i inicjatywie kresowian; dosłownie – zdawkowo, jakby mówili o zamierzchłych czasach, jakichś słowiańskich potyczek. Coś co powinno być wyeksponowane zaraz na samym początku głównego wydania Wiadomości – mediów publicznych przecież, nie prywatnych – zostaje pokazane prawie pod koniec, w miejscu – ramie czasowej którą media przeznaczają na rozrywkę sport i miłe zakończenie. Kilkudziesięciotysięczny marsz przeciwko przymusowi szczepień, w mediach publicznych ocenzurowany w całości. To ma być polska racja stanu i demokracja?…

  Posłowie PiS-u, czasami odnoszę wrażenie że Wasza logika podyktowana jest bezmyślnym przeciwstawieniem się tego co pisze rosyjska propaganda. I było by wszystko w porządku, gdybyście z tego powodu sami nie robili sobie i swojemu ludowi krzywdy. A teraz żeby to spróbować naprawić; trafiając do Waszego rozsądku – jeśli go jeszcze macie – proszę, weźcie pod uwagę tą jedną podstawową zasadę: Nawet najbardziej wroga i niebezpieczna propaganda, żeby być wiarygodną, czasami musi powiedzieć prawdę. Bywa i tak – a właściwie tak jest najczęściej – że prawdę musi pisać stale, a kłamstwa przemycać tylko między wierszami.

 3. maciek 11.07.2017 00:18

  Ciekawe czy Pan Blum napisze artykuł jak będziemy chcieli ścigania innych zbrodni obok SS, UPA? Myślę że znalazłoby się kilka organizacji które pan Blum sam włożyłby do zamrażarki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.