Chcą zatrzymać imigrację przez Kanał La Manche

Opublikowano: 01.12.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1730

Wielka Brytania i Francja podpisały porozumienie, które ma utrudnić nielegalnym imigrantom przedostawanie się przez Kanał La Manche. W tym roku do Wielkiej Brytanii przypłynęło z Francji cztery razy tyle osób, co w roku ubiegłym.

Porozumienie przewiduje przede wszystkim dwukrotne zwiększenie liczby policjantów, patrolujących 130 kilometrowy pas wybrzeża francuskiego, z którego wyruszają łodzie z imigrantami; nie ujawniono jednak, ilu ich faktycznie będzie patrolować wybrzeże.

Prócz tego przewidziano nasilenie monitoringu wybrzeża przez drony i radary. Chodzi przede wszystkim o skuteczniejsze powstrzymanie imigrantów jeszcze na lądzie, zanim wypłyną na morze. Niezależnie od porozumienia Wielka Brytania rozważa wprowadzenie na Kanale La Manche sieci, które zatrzymywałyby łodzie z imigrantami.

Dotychczasowe środki powstrzymywania imigrantów są niewystarczające, chociaż policja francuska działa coraz sprawniej. W tym roku zatrzymano około 5 tysięcy osób, zatrzymywane są trzy na pięć osób, które próbują przepłynąć do Wielkiej Brytanii.

W dużym stopniu działania te finansowane są przez rząd w Londynie, który w ostatnich 10 latach przekazał Francji 150 mln funtów. Nie wiadomo, jakie zobowiązania finansowe przewiduje obecna umowa.

Francja skutecznie zlikwidowała w październiku 2016 roku nielegalne obozowisko imigrantów w rejonie portu Calais, tzw. “Dżunglę”, skąd imigranci przedostawali się do Wielkiej Brytanii ukryci w ciężarówkach. Znaczna ich część nadal jednak przykracza w ten sposób Kanał La Manche, korzystając z różnych portów europejskich, niekoniecznie Calais. W latach 2017-18 wykryto w ciężarówkach około 1800 osób, ale nie są to wszyscy, którzy skorzystali z tego kanału przerzutowego.

Imigranci przedostający się z Francji chcą skorzystać z Brexitu, który umieści Wielką Brytanię poza wspólną polityką azylową Unii Europejskiej. Mają nadzieję, że dzięki temu pozostanie w Europie będzie łatwiejsze. Do końca listopada br. przypłynęło z Francji ponad 8 tysięcy osób, a w całym roku 2019 było ich 1835.

Imigranci korzystają z niższych o jedną trzecią cen, jakie przemytnicy żądają za miejsce na nadmuchiwanej łodzi – obecnie jest to 3 tysiące euro wobec 4500 euro w roku ubiegłym.

Autorstwo: (g)
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. jaroM 01.12.2020 22:54

    No to jest smutne ze ci ludzie musza przeprawiac nielegalnie. /sa traktowani jak psy https://www.tromsite.com/videos/#fvp_176,2m13s

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.