Chcą zatrudniać imigrantów bez płacy minimalnej

Opublikowano: 20.06.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Organizacje pracodawców lobbują za zmianami w szwedzkim prawie, które pomagałyby im w omijaniu istniejącej w tym kraju płacy minimalnej. Według wstępnego projektu nowi przybysze mieliby pracować za osiem tysięcy koron, a pozostałą część kwoty potrzebnej do życia na odpowiednim poziomie pokrywałoby państwo.

Szwecja od czasu rozpoczęcia się kryzysu imigracyjnego przed dwoma laty jest jednym z głównych celów podróży przybyszy spoza Unii Europejskiej. Imigranci z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej po przybyciu najczęściej mają problem ze znalezieniem pracy, a nowa inicjatywa związku pracodawców ma na celu lepsze zintegrowanie ich ze społeczeństwem oraz szwedzkim rynkiem pracy. Na razie dyskusję toczą między sobą organizacje pracodawców, związkowcy oraz szwedzki rząd, przy czym ten ostatni jest za odpowiednimi zmianami w prawie.

Miałyby one przede wszystkim pozwolić przedsiębiorcom zatrudniającym imigrantów na ominięcie płacy minimalnej, która jest zależna w Szwecji od porozumień zawartych w danej branży gospodarki. Ogółem średnia pensja w tym kraju wynosi ok. 32 tys. koron szwedzkich, a imigranci mieliby być zatrudniani za ok. 8 tys. koron miesięcznie, natomiast pozostałą część kwoty potrzebnej do przeżycia na odpowiednim poziomie pokrywałoby państwo.

Minister pracy Ylva Johansson z lewicowej Socialdemokraterny w rozmowie z mediami poparła pomysł pracodawców, chwaląc przy tym ich gotowość na wzięcie odpowiedzialności za nowych mieszkańców Szwecji. Rola państwa w zmianach prawnych ma jednak zależeć od wyników negocjacji pomiędzy przedsiębiorcami i związkami zawodowymi.

Na podstawie: Friatider.se, Sverigesradio.se
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

No i wyszło…. Chca niewolników.. Kiedyś “przyjechali” do nas, z propozycja abyśmy na nich pracowali, teraz maja ich bez konieczności zaproszenia siłą…