Chcą wprowadzić opłaty za ziemię pod budowę świątyń

Opublikowano: 30.09.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 0

Partia Piratów na Islandii przedstawiła oficjalnie projekt ustawy zmieniający klauzulę w islandzkim prawie, która obecnie umożliwia organizacjom religijnym otrzymanie darmowej ziemi pod budowę kościołów lub innych miejsc kultu.

Posłowie będą głosować nad projektem ustawy, która zgodnie z planem ma zmienić przyjęte w 1970 roku prawo mówiące o tym, że organizacje religijne mogą otrzymać ziemię pod budowę świątyni, bez ponoszenia żadnych kosztów. Przyjęcie ustawy zakończy bezpłatne przekazywanie ziemi.

Artykuł 5 ustawy dotyczący Funduszu Chrześcijańskiego, zobowiązuje władze miejskie do „zapewnienia bezpłatnej ziemi pod budowę kościołów i zwolnienie tych gruntów z podatków drogowo-budowlanych”.

Pomimo nazwy ustawy oraz odniesienia do „kościołów katolickich”, klauzula dotyczy wszystkich organizacji religijnych i miejsc kultu.

W oficjalnym tekście napisano: „wnioskodawcy zmiany ustawy uważają, że klauzula ta jest wytworem chwili, gdy poglądy religijne i system organizacji religijnych i filozoficznych były znacznie bardziej jednorodne, niż jest teraz”.

„Uważamy także, że nie istnieją żadne mocne argumenty, które miałyby zmuszać gminy do bezpłatnego przekazania gruntów na rzecz organizacji religijnych, a nie np. dla innego rodzaju organizacji.”

Sondaż opinii publicznej, który został przeprowadzony rok temu wykazał że 73% Islandczyków jest przeciwnych bezpłatnemu przekazaniu gruntów pod budowę świątyń.

Autorstwo: m.m.n.
Źródło: IcelandNews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o