Chcą protestującym kierowcom odebrać dzieci, aby je „chronić”!

Opublikowano: 11.02.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2172

Oto najnowsze wiadomości na temat Konwoju Wolności w Kanadzie i w innych miejscach świata.

Pracownicy mediów mainstreamowych są na ulicach Ontario spontanicznie opieprzani i muszą wysłuchiwać krytyki dotyczącej szerzenia przez nich kłamliwej propagandy.

Policja poinformowała, że trwają rozmowy z Towarzystwem Pomocy Dzieciom na temat możliwego odebrania dzieci protestującym rodzicom. Zastępca komendanta policji w Ottawie, Steve Bell, wymienił hałas, opary tlenku węgla, brak warunków sanitarnych i poziom hałasu jako potencjalne zagrożenia dla ich bezpieczeństwa. „Będziemy polegać na radach Children’s Aid Society” – powiedział Bell w CTV News.

Grupy emerytowanych i czynnych funkcjonariuszy policji z całej Kanady, wraz z członkami parlamentu i innymi grupami poparcia, wyraziły poparcie dla kierowców ciężarówek. „Decyzja rządu o zablokowaniu tankowania ciężarówek stawia innych Kanadyjczyków i ich rodziny, w tym ich małe dzieci, w niebezpieczeństwie z powodu ekstremalnych niskich temperatur, które obecnie występują w Ottawie. Bez względu na to, jakie mamy zdania na ten temat, te działania są nieludzkie i są niezgodne z kanadyjskim prawem” – napisano w komunikacie.

Ochroniarz premiera Justina Trudeau zrezygnował z pracy, stwierdzając, że nie może przestrzegać nakazów rządu, które jego zdaniem naruszają prawa człowieka gwarantowane przez kanadyjską konstytucję.

Nick Motichka, 10-letni weteran policji w Calgary, wysłał na „Facebooku” mocną wiadomość do swoich kolegów funkcjonariuszy z organów ścigania: „Policja jest tutaj, aby pomagać i chronić ludzi”, a nie „wykonywać brudną robotę polityków… W Ottawie, przy wyraźnym oddziaływaniu polityków na policję, [policja] fizycznie wywiera presję polityczna na pokojowych demonstrantach, tylko w celu uzyskania korzyści politycznych (…)”.

Premier Alberty, Jason Kenny, zrezygnował z programu paszportów szczepień w swojej prowincji o północy, obiecując zniesienie innych ograniczeń dotyczących zdrowia publicznego do 1 marca, w zależności od liczby przyjęć do szpitala.

Premier Saskatchewan Scott Moe ogłosił we wtorek, że do poniedziałku 14 lutego zakończy obowiązującą w prowincji politykę dotyczącą paszportów szczepionkowych. Inne zasady dotyczące zdrowia publicznego, takie jak maskowanie, będą obowiązywać do końca miesiąca.

Członek parlamentu prowincji Randy Hillier organizuje „konwój robotników” traktorów, aby dołączyć w ten weekend do kierowców ciężarówek w Ottawie.

Kierowcy ciężarówek z Konwoju Wolności i kanadyjscy lekarze wysłali wiadomość, że nakazy szczepienne muszą zostać usunięte, i poprosili o spotkanie z premierem Kanady Justinem Trudeau.

W czwartek rząd prowincji Ontario w Kanadzie uzyskał nakaz sądowy ws. zamrożenia ponad 8 mln USD środków przekazanych na rzecz Freedom Convoy na platformie GiveSendGo. Prokurator generalny Doug Downey za podstawę prawną podał artykuł 490.8 kodeksu karnego. Rzeczniczka premiera powiedziała, że nakaz „wiąże wszystkie strony, które posiadają lub kontrolują te darowizny”. „Kanada absolutnie nie posiada jurysdykcji nad tym, jak zarządzamy naszymi funduszami” – oświadczyła platforma zbiórek internetowych GiveSendGo. „Wszystkie fundusze na KAŻDĄ kampanię w serwisie GiveSendGo trafiają bezpośrednio do odbiorców tych kampanii, w tym do Konwoju Wolności” – dodano. Prawnicy z organizacji Justice Center for Constitutional Freedoms, która wspiera protest, poinformowała, że zajęli się tą sprawą.

Według „Financial Post”, obecna blokada mostu z Windsor w Ontario do Detroit przez kierowców ciężarówek uniemożliwia dotarcie do celu większości towarów. „Prawie 20% całej wymiany handlowej między Kanadą a USA przechodzi przez most Ambassador, a z trasy tej korzysta 30% ładunków transgranicznych przewożonych ciężarówkami”. Rząd Stanów Zjednoczonych zaproponował rządowi Kanady pomoc w zakończeniu blokady mostu, ale nie podano szczegółów.

Według „Politico” konwoje są obecnie organizowane w całych Stanach Zjednoczonych, a „w stanach od Alabamy po Wyoming zaplanowano regionalne protesty”.

„Protestujący przeciwko obostrzeniom we Francji, zainspirowani przez kanadyjski Konwój Wolności, planują udać się do Paryża, a następnie do Brukseli, aby domagać się wycofania paszportów szczepionkowych” – donosi „Financial Post”. „Około 200 demonstrantów zebrało się na parkingu w Nicei, machając kanadyjskimi flagami na znak solidarności z protestującymi w Kanadzie. Ich konwój składa się z motocykli i samochodów, ale nie ciężarowych”. „Żaden konwój wolności nie ma prawa odbywać się ani w Brukseli, ani w całej Belgii” – ogłosił belgijski rząd i ogłosił, że wprowadził kontrole graniczne, aby uniemożliwić zablokowanie stolicy. Władze Brukseli zapowiedziały, że będą kierować ciężarówki, które dotrą do Brukseli, na specjalnie przygotowane parkingi.

Podobne protesty wybuchły w ostatnich dniach w Australii i Nowej Zelandii, informuje „Washington Post”. „Konwój do Canberry” obejmuje tylko kilka 18-kołowych pojazdów, ponieważ niewielu australijskich kierowców ciężarówek posiada własne pojazdy. Protestujący przywieźli sprzęt kempingowy — tworząc ruch porównywany z Occupy Wall Street. Według CNN konwój ciężarówek i kamperów zablokował ulice w pobliżu nowozelandzkiego parlamentu w Wellington.

Tłumaczenie i opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: ChildrensHealthDefense.org, Goniec.net, TheEpochTimes.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 11.02.2022 20:17

    Gonić na całym świecie tych lewacko-faszystowskich polityków wrogów wolności i pokoju.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.