Chcą deportować 2-latkę, bo mieszka w UK mniej niż 7 lat

Opublikowano: 20.10.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 25

Rodzice 2-letniej Lucy muszą zebrać 3 tys. funtów na odwołanie się od decyzji Home Office, zgodnie z którą ich córeczka powinna zostać deportowana w ciągu najbliższych 14 dni, gdyż przebywa na Wyspach mniej niż 7 lat.

Wiza 2-letniej Lucy wygasła i obecnie grozi jej deportacja, gdyż mieszka w Wielkiej Brytanii mniej niż 7 lat. Niewiele znaczy przy tym fakt, że jej rodzice posiadają brytyjskie paszporty. Teraz muszą zebrać 3 tys. funtów na apelację od decyzji wydanej przez Home Office w sprawie deportacji ich córeczki.

Rodzice 2-letniej dziewczynki mają brytyjskie obywatelstwo, gdyż przeszło ono na nich od ich rodziców, jednak zgodnie z brytyjskim prawem zasada ta dotyczy tylko jednego pokolenia, dlatego Lucy już się nie kwalifikuje do automatycznego otrzymania brytyjskiego paszportu.

30-letnia matka dziewczynki urodziła się w Afryce Południowej i przeprowadziła się wraz ze swoją córeczką do Swansea w ubiegłym roku. Kobieta mówi, że Home Office wysłało do niej list, w którym daje jej 2-letniej córce zaledwie 14 dni na opuszczenie Wielkiej Brytanii, jeśli jej rodzice nie odwołają się od decyzji o deportacji.

„To, co nas spotkało, jest niezgodne z prawami człowieka. Robienie czegoś takiego jest okrutne wobec rodzica” – powiedziała matka dziewczynki.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Anglia teraz zaprowadza prawa człowieka w innych krajach…