Chcą deportować 2-latkę, bo mieszka w UK mniej niż 7 lat

Opublikowano: 20.10.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 320

Rodzice 2-letniej Lucy muszą zebrać 3 tys. funtów na odwołanie się od decyzji Home Office, zgodnie z którą ich córeczka powinna zostać deportowana w ciągu najbliższych 14 dni, gdyż przebywa na Wyspach mniej niż 7 lat.

Wiza 2-letniej Lucy wygasła i obecnie grozi jej deportacja, gdyż mieszka w Wielkiej Brytanii mniej niż 7 lat. Niewiele znaczy przy tym fakt, że jej rodzice posiadają brytyjskie paszporty. Teraz muszą zebrać 3 tys. funtów na apelację od decyzji wydanej przez Home Office w sprawie deportacji ich córeczki.

Rodzice 2-letniej dziewczynki mają brytyjskie obywatelstwo, gdyż przeszło ono na nich od ich rodziców, jednak zgodnie z brytyjskim prawem zasada ta dotyczy tylko jednego pokolenia, dlatego Lucy już się nie kwalifikuje do automatycznego otrzymania brytyjskiego paszportu.

30-letnia matka dziewczynki urodziła się w Afryce Południowej i przeprowadziła się wraz ze swoją córeczką do Swansea w ubiegłym roku. Kobieta mówi, że Home Office wysłało do niej list, w którym daje jej 2-letniej córce zaledwie 14 dni na opuszczenie Wielkiej Brytanii, jeśli jej rodzice nie odwołają się od decyzji o deportacji.

„To, co nas spotkało, jest niezgodne z prawami człowieka. Robienie czegoś takiego jest okrutne wobec rodzica” – powiedziała matka dziewczynki.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Anglia teraz zaprowadza prawa człowieka w innych krajach…