Charge d’affiares USA domaga się spełnienia żydowskich roszczeń

Opublikowano: 22.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2489

Charge d’affiares ambasady Stanów Zjednoczonych wystosował specjalny list do marszałek Sejmu. Bix Aliu ma w nim pretensje do Elżbiety Witek o brak uwzględnienia w polskim prawie kwestii spełnienia żydowskich roszczeń majątkowych. Nie znalazły się one w proponowanej nowelizacji „Kodeksu postępowania administracyjnego” wprowadzającej okres przedawnienia wobec decyzji administracyjnych wydanych z naruszeniem prawa.

Od stycznia bieżącego roku, czyli od czasu odejścia Georgette Mosbacher, ambasada USA w Polsce wciąż pozostaje nieobsadzona. Obecnie obowiązki szefa amerykańskiej placówki pełni jej charge d’affiares, który nie wzbrania się przed wypowiadaniem kontrowersyjnych opinii na temat naszego kraju. Niedawno twierdził chociażby, że Polska traci na swojej niechęci do postulatów ruchu LGBTQWERTY, natomiast wcześniej krytykował kształt polskiego rynku medialnego.

Według doniesień „Dziennika Gazety Prawnej”, teraz Aliu miał ingerować w sprawy dotyczące polskiego prawa. Chodzi mianowicie o nowelizację Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Propozycja zmian w tym akcie prawnym przewiduje wprowadzenie przedawnienia po 30 latach decyzji administracyjnych wydanych z naruszeniem przepisów. W ten sposób rozwiązany zostałby problem wywłaszczenia przeprowadzonego jeszcze w czasach komunistycznych.

Amerykanie obawiają się, że nowe prawo byłoby także ostatecznym pogrzebaniem szansy na wyłudzenie odszkodowań przez środowiska żydowskie. Reprezentujące je organizacje wciąż naciskają bowiem na Polskę, aby zrealizowała ona roszczenia wysuwane przez rzekomych potomków Żydów zabitych w czasie II wojny światowej. Właśnie zaniepokojenie tym faktem w liście do Witek wyraża Aliu.

Polscy dyplomaci cytowani przez wspomnianą gazetę uważają działania szefa amerykańskiej ambasady za „ingerencję w polski proces legislacyjny”. Jednocześnie uważają oni list Aliu dopiero za początek całej sprawy. Pod rządami amerykańskiej Partii Demokratycznej sprawa żydowskich roszczeń będzie znów głośno podnoszona, a w tej sprawie liberalna lewica może liczyć na wsparcie prawicowej Partii Republikańskiej.

Na podstawie: GazetaPrawna.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. hanz3335 22.06.2021 21:00

    Może czas dogadać się z kacapami i amerykanie do domu po co nam kolonizatorzy niech mieszają w Ameryce Południowej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.