Cenzura w Kanadzie powoli staje się faktem

Opublikowano: 02.10.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 770

Nowe badania pokazują, że 37% Kanadyjczyków doświadczyło cenzury internetowej. Ankieta, która została przeprowadzona we współpracy z dostawcą usług VPN (Virtual private network) TunnelBear i 3Gem Global Research, objęła 5500 osób z całego świata, w tym z Kanady.

„Badanie wykazało, że duże segmenty ludzi w każdym kraju nie ufają rzetelności informacji, które znajdują w Internecie, i wielu podejrzewa, że jest to rezultat cenzury” – napisał TunnelBear. 30% Kanadyjczyków było zaniepokojonych cenzurą polityczną i „kontrolą rządu mającą na celu uniemożliwienie wyborcom krytykować państwo lub jego agendy. Krytycy oskarżają liberalny rząd o występowanie z propozycjami legislacyjnymi, które mogą zagrozić neutralności internetu.

Według ministra dziedzictwa kanadyjskiego Stevena Guilbeaulta, nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji z 1991 r. jest nieuchronna. Podczas gdy ustawodawstwo ma rzekomo zmusić gigantów mediów społecznościowych do płacenia za kanadyjskie treści, Guilbeault opowiedział się za cenzurowaniem niektórych opinii w Internecie.

Guilbeault powiedział dziennikarzom, że rząd może ostatecznie wymagać od producentów informacyjnych treści internetowych uzyskania licencji rządowej, jeśli chcą prowadzić działalność. Jeśli jesteś dystrybutorem treści w Kanadzie i bardzo małą organizacją medialną, wymagania prawdopodobnie nie byłyby takie same, jak w przypadku Facebooka czy Googlea. Musiałoby być w to wpisana pewna proporcjonalność. Guilbeault później wycofał swoje słowa po tym, jak spotkał się z publiczną krytyką.

Również przedstawiona ostatnio Mowa od Tronu zawierała niejasne odniesienia do „podejmowania działań przeciwko szerzeniu nienawiści w Internecie”, co zazwyczaj jest ładnie ubraną zapowiedzią cenzury.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o