Cenzura w Kanadzie powoli staje się faktem

Opublikowano: 02.10.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1614

Nowe badania pokazują, że 37% Kanadyjczyków doświadczyło cenzury internetowej. Ankieta, która została przeprowadzona we współpracy z dostawcą usług VPN (Virtual private network) TunnelBear i 3Gem Global Research, objęła 5500 osób z całego świata, w tym z Kanady.

„Badanie wykazało, że duże segmenty ludzi w każdym kraju nie ufają rzetelności informacji, które znajdują w Internecie, i wielu podejrzewa, że jest to rezultat cenzury” – napisał TunnelBear. 30% Kanadyjczyków było zaniepokojonych cenzurą polityczną i „kontrolą rządu mającą na celu uniemożliwienie wyborcom krytykować państwo lub jego agendy. Krytycy oskarżają liberalny rząd o występowanie z propozycjami legislacyjnymi, które mogą zagrozić neutralności internetu.

Według ministra dziedzictwa kanadyjskiego Stevena Guilbeaulta, nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji z 1991 r. jest nieuchronna. Podczas gdy ustawodawstwo ma rzekomo zmusić gigantów mediów społecznościowych do płacenia za kanadyjskie treści, Guilbeault opowiedział się za cenzurowaniem niektórych opinii w Internecie.

Guilbeault powiedział dziennikarzom, że rząd może ostatecznie wymagać od producentów informacyjnych treści internetowych uzyskania licencji rządowej, jeśli chcą prowadzić działalność. Jeśli jesteś dystrybutorem treści w Kanadzie i bardzo małą organizacją medialną, wymagania prawdopodobnie nie byłyby takie same, jak w przypadku Facebooka czy Googlea. Musiałoby być w to wpisana pewna proporcjonalność. Guilbeault później wycofał swoje słowa po tym, jak spotkał się z publiczną krytyką.

Również przedstawiona ostatnio Mowa od Tronu zawierała niejasne odniesienia do „podejmowania działań przeciwko szerzeniu nienawiści w Internecie”, co zazwyczaj jest ładnie ubraną zapowiedzią cenzury.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.