Cenzura nadchodzi wielkimi krokami

Opublikowano: 02.03.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2403

Minister ds. Równości Katarzyna Kotula poinformowała, że ustawy o mowie nienawiści i o związkach partnerskich są prawie gotowe.

„Za chwilę zaprezentujemy państwu ustawę o związkach partnerskich, jest polityczne zielone światło, przez wiele tygodni trwały konsultacje ze stroną społeczną, z organizacjami, które przez lata o prawa osób LGBT+ walczyły” – powiedziała Katarzyna Kotula na konferencji prasowej.

Poza związkami partnerskimi lewa strona obecnej koalicji rządzącej zaprezentuje już niedługo także ustawę, która de facto będzie cenzurować debatę publiczną.

„Wiceminister Krzysztof Śmiszek, który w Ministerstwie Sprawiedliwości pracuje nad ustawą o mowie nienawiści i poszerzeniu tego katalogu Kodeksu karnego także o te przesłanki ważne dla społeczności LGBT, ale nie tylko, bo tam będzie orientacja seksualna, tam będzie płeć, ale tam będzie także niepełnosprawność, kończą już tę ustawę, ona będzie zaraz gotowa, będzie poddana procedowaniu” – zapowiedziała minister Kotula na konferencji prasowej.

Warto tu zaznaczyć, że wszelkie tego typu ustawy są rażąco antywolnościowe i nieważne, czy mówimy tu o ustawie, która ma uderzać w osoby krytykujące ruch LGBT+, czy o paragrafach każących za tzw. obrazę uczuć religijnych. Wolność słowa nie powinna być krępowana przez państwo.

Nowe przepisy mogą uderzyć w dziennikarzy, artystów i zwykłych ludzi wyrażających swoją opinię w internecie lub publicznie.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szwęda 02.03.2024 14:07

  Już gogle ograniczają stopniowo niektóre konta praktycznie je kasując, a do odblokowania wymagają podania swojego telefonu czyli w praktyce danych osobowych, zapewne za pisanie niewygodnych prawd, bo na pewno nie za używanie wulgaryzmów itp.

 2. rozrabiaka 03.03.2024 00:19

  “Nowe przepisy mogą uderzyć w dziennikarzy, artystów i zwykłych ludzi wyrażających swoją opinię w internecie lub publicznie.”
  – nareszcie będzie można w spokoju kraść

  Wspaniała inicjatywa, co prawda wbrew konstytucji ale w państwie prawa jakim jest Polska – kto się tym będzie przejmował?

 3. MasaKalambura 03.03.2024 01:04

  Ciekawe czy w świetle tego prawa nasze Wolne Media pozostaną wolne?

 4. Stanlley 04.03.2024 10:45

  Cenzura będzie na tych co “trzeba”! Przecież już teraz mamy odpowiednie prawo które karze wygrażanie innym ludziom…. i co? Sekielski publicznie opowiada jak to by chciał wrzucić do dołu z wapnem głowę obcego państwa, Hołownia chce zakopywać 7 metrów pod ziemią przywódce mocarstwa nuklearnego…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.