Ceny prądu wzrosną

Opublikowano: 15.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2508

Ustępujący minister finansów, inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński, nie pozostawia żadnych złudzeń w kwestii podwyżek cen prądu. Wprost przyznał on, że nie da się utrzymać obecnego mechanizmu związanego z budżetowymi dotacjami dla firm energetycznych, przy czym nie chciał on jednoznacznie zadeklarować jakie kwoty dla odbiorców wchodzą w grę.

W rozmowie z portalem BiznesAlter.pl, Kwieciński stwierdził jednoznacznie, że „mechanizm, w którym państwo będzie utrzymywało takie same ceny energii dla wszystkich użytkowników, czyli zarówno biznesu, samorządów jak i osób fizycznych, jest nie do utrzymania”. Jednocześnie ewentualne dalsze zamrożenie cen ma zależeć od decyzji jego następcy czyli Tadeusza Kościńskiego.

Ustępujący szef resortu finansów, inwestycji i rozwoju nie chciał zadeklarować, jak w przyszłym roku mogą kształtować się nowe ceny energii. Przyznał on jednak, że trudno liczyć na obniżenie podatku VAT w tym sektorze gospodarki, ponieważ odpowiada on za blisko 50 proc. wpływów do polskiego budżetu.

Obecnie polscy odbiorcy płacą za energię stawki obowiązujące także w ubiegłym roku, co możliwe jest dzięki rozporządzeniu zamrażającemu jakiekolwiek podwyżki. Obowiązuje ono jednak tylko do końca bieżącego roku, zaś według Kwiecińskiego trzeba znaleźć nowe rozwiązania, między innymi z powodu wciąż wysokiego w Polsce poziomu ubóstwa energetycznego.

Na podstawie: BiznesAlert.pl, Money.pl
Zdjęcie: blickpixel (CC0)
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. ZIWK 15.11.2019 12:22

    Ciekawe ile jeszcze takich żab bedzie musiał PiSS połknąć przed śmiercią?
    I tylko Polaków i Polski szkoda 🙁

  2. smerf 16.11.2019 01:21

    S….stwo!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.