Ceny gazu dla Ukraińców pobiły historyczny rekord

Opublikowano: 29.12.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1070

Firma Naftohaz podniosła cenę błękitnego paliwa dla ludności Ukrainy o 14%, pisze „Strana”. Koszt gazu w styczniu wyniesie 7,22 hrywien za metr sześcienny (25 centów amerykańskich) z VAT i bez kosztów dostawy paliwa.

Do 8,82 hrywien za metr sześcienny (31 centów amerykańskich) wzrosła cena oddziału firmy „Energo”. Gaz z platformy „Megawat” wzrośnie do 7,05 hrywien (25 centów amerykańskich). Cena niebieskiego paliwa od „Electricity Trading Company” wzrośnie do 9,8 hrywien (35 centów amerykańskich). Rekordową styczniową cenę ustanowił „Lwowenergosbyt” – 10,8 hrywien (38 centów amerykańskich).

Od nowego roku wzrosną również ceny dostaw gazu do ukraińskich odbiorców. „To znaczy, że już od nowego roku wielu Ukraińców zapłaci za gaz ponad 10-11 hrywien (35-39 centów amerykańskich) za metr sześcienny. Możliwe, że w lutym cena jeszcze wzrośnie” – czytamy w artykule. Z kolei wzrost taryf paliwowych pozwoli przedsiębiorstwom energetycznym na podwyższenie rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę.

Naftohaz podniósł już ceny gazu w sierpniu-wrześniu i listopadzie. Jeśli w sierpniu koszt metra sześciennego paliwa wynosił 3,24 hrywien za metr sześcienny (11 centów amerykańskich), to już w listopadzie cena za metr sześcienny wynosiła 6,33 hrywien (22 centy amerykańskie). Firma podniosła również roczną cenę gazu dla ludności z 4,73 hrywny (17 centów amerykańskich) do 5,24 hrywien za metr sześcienny (18 centów amerykańskich).

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o