Ceny aut na gaz mają wzrosnąć, by elektryczne „potaniały”

Opublikowano: 29.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1142

Habeck podobno rozważa wdrożenie tego środka w czasie, gdy społeczeństwo doświadcza kryzysu związanego z kosztami życia.

Robert Habeck, niemiecki minister gospodarki i klimatu Federalnej Partii Zielonych, rozważa podniesienie podatku nakładanego na nowe samochody z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi w nadziei, że ich elektryczne odpowiedniki będą wyglądać na tańsze.

Habeck podobno rozważa wdrożenie tego środka w czasie, gdy społeczeństwo doświadcza kryzysu związanego z kosztami życia, a w Niemczech szczególnie grozi mroźna zima w wyniku potencjalnej decyzji Moskwy o odcięciu dostaw rosyjskiego gazu do kraju.

Jednak według Handelsblatta nie wydaje się, aby ta możliwość odwracała uwagę ministra gospodarki od jego własnego szalonego programu klimatycznego, a Habeck ma na uwadze ogromną podwyżkę podatków od nowo zarejestrowanych samochodów z silnikiem spalinowym. Publikacja twierdzi, że widziała dokumenty z ministerstwa gospodarki kraju, które twierdzą, że podatek związany z emisją CO2 znacznie podniósłby cenę samochodów na gaz i sprawiłby, że „w rezultacie samochody elektryczne są tańsze niż odpowiednie samochody spalinowe”.

W szczególności dokument podobno wybiera dwa pojazdy elektryczne wyprodukowane przez lokalnego producenta Volkswagena, mówiąc, że celem podatku byłoby obniżenie ceny obu tych opcji niż popularnego Volkswagena Golfa na gaz. Podobno rozważane są również podwyżki podatków dla niektórych zarejestrowanych samochodów, które wykorzystują silniki spalinowe.

Ten plan radykalnego podniesienia cen samochodów benzynowych i wysokoprężnych w Niemczech ma miejsce w czasie, gdy społeczeństwo zmaga się z kryzysem kosztów utrzymania, w dużej mierze spowodowanym przez politykę covidową, gospodarczą i zagraniczną tego kraju.

Chociaż władze w Berlinie i Brukseli rzekomo podejmują obecnie szereg kroków w celu złagodzenia takiego kryzysu, wydaje się, że ogólny wpływ takich środków może być ograniczony w zależności od tego, czy Kreml zdecyduje się na odcięcie Niemiec i/lub Europy od dostawy rosyjskiego gazu, niektórzy obawiają się, że takie odcięcie spowoduje utratę około 200 miliardów euro z niemieckiej gospodarki.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Breitbeit.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. galactic 29.07.2022 16:29

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.