Cena gazu wzrośnie o 18%

Opublikowano: 27.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1253

Taryfy gazowe w 2023 r. dla gospodarstw domowych pozostaną na tegorocznym poziomie, ale ogólna cena gazu będzie wyższa, bo nie będą już obowiązywały obniżki VAT – poinformowała minister klimatu. Anna Moskwa powiedziała w piątek, że rząd przyjmie stosowny projekt ustawy „w ciągu kilku godzin”.

Podstawowym założeniem projektu ustawy gazowej jest stuprocentowe zamrożenie taryfy gazowej, stawki, którą będą płacić gospodarstwa domowe na poziomie tegorocznym.

Moskwa powiedziała, że mowa o kwocie netto. Dodała, iż Komisja Europejska oczekuje przywrócenia stawki VAT, więc od początku 2023 roku VAT wróci, jeśli chodzi o taryfy gazowe; będzie to jedyna zmiana w stosunku do rachunków za gaz z 2022 roku.

Pani minister powiedziała również, że około 300 000 najmniej zarabiających gospodarstw domowych będzie mogło otrzymać specjalną dotację rządową na rachunki za gaz. Według pani minister, nowe środki będą kosztować budżet około 30 mld zł w 2023 roku.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „The First News”
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Do tej pory PiS nie miał żadnych problemów z przepychaniem kontrowersyjnych ustaw za pomocą różnych kruczków i nieuczciwych zagrywek, a teraz nie potrafi na czas kryzysu zmniejszyć podstawowej stawki podatki VAT na gaz? Zwalanie winy na Komisję Europejską brzmi jak wymówka.

12

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 28.11.2022 11:28

    PiS od zwalania winy ! W szukaniu winnych dziur w skarpetach , miast je zacerować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.