Cejrowski miał pracować w publicznym radiu

Opublikowano: 04.11.2016 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2825

Podróżnik, publicysta i przedsiębiorca Wojciech Cejrowski pożalił się na antenie Radia Koszalin, iż otrzymał propozycję prowadzenia audycji w państwowym Polskim Radiu. Ostatecznie jednak ją wycofano, ponieważ wcześniej skrytykował on wspierający rodziny program 500+.

Cejrowski raz w tygodniu prowadzi audycję „Radiowy Przegląd Prasy” w państwowym Radiu Koszalin, gdzie przedstawia głównie swoje poglądy polityczne. W niedzielę komentując sprawę zakupu Caracali, podróżnik i publicysta dodał, że niedawno otrzymał propozycję prowadzenia audycji w innych rozgłośniach należących do skarbu państwa, a więc Jedynce i Trójce. Ostatecznie jednak ofertę wycofano, ponieważ Cejrowski w sierpniu krytykował rządowy program wsparcia dla rodzin. Jego zdaniem projekt „500+” powoduje, iż ludzie nie chcą pracować za niewielkie stawki, dlatego też nie mógł znaleźć osób chętnych jak co roku wycinać trzcinę na jego działce. Podróżnik dodawał, że odbiory programu przestali też zbierać jagody w lesie.

Najciekawszy jest jednak fakt, iż Cejrowski rozważał przyjęcie propozycji pracy w ogólnopolskich antenach Polskiego Radia, które wciąż jest spółką należącą do skarbu państwa. Publicysta, podróżnik i sprzedawca hawajskich koszul wielokrotnie mówił o wyższości własności prywatnej nad państwową, a także chwalił się, iż płaci podatki w rzekomo bardziej przyjaznym kraju, jakim jest Ekwador. Zapominał wówczas dodawać, że w tym południowoamerykańskim państwie ubóstwo dotykało przez wiele lat prawie 40 proc. całej jego populacji.

Urodzony w 1964 r. Cejrowski już wcześniej przez wiele lat żył na państwowym wikcie. W latach 1992-1996 i 2006-2011 pracował w TVP1 i TVP2, natomiast w latach 1991-2003 i 2007-2011 prowadził programy na różnych antenach Polskiego Radia.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. MvS 04.11.2016 12:54

    “także chwalił się, iż płaci podatki w rzekomo bardziej przyjaznym kraju, jakim jest Ekwador”. To jest przekłamanie. Wojciech Cejrowski nie mówił, że Ekwador jest przyjaznym krajem per se. Jeżeli już mówił, że jest przyjaznym, to dla przedsiębiorców m.in. ze względu na niskie podatki. A to jest róznica. Poza tym nie rozumiem, czym się kierował autor artykułu zestawiając poziom podatków dla przedsiębiorców z poziomem ubóstwa. Co ma piernik do wiatraka ? Czy jakby podatki były wyższe, to poziom ubóstwa by spadł ? Litości.

  2. Szaman 04.11.2016 18:13

    No straszne bardzo straszne, przez 500+ nie ma już białych niewolników do wynajęcia. Zaiste szkoda dla kraju ;P

    Myślę że to właśnie doskonale obrazuje korzyści płynące z 500+. Opływający w kasy celebryta jeżdżący se po świecie i zarabiający gadaniem (nie mówie czasem coś mądrego powie ale innym razem to takie głupoty plecie że się w głowie nie mieści) skąpi 5 zł więcej za godzinę chłopakowi od kosiarki ale sam to się żali na swoje zarobki i na to ileż to mu państwo bierze. Już widać komu żal dać te rzekomo gigantyczne części podatku na 500+. Skąpym gnidom które z jednej strony nawołują do rzekomego wolnego rynku jak to się nam będzie dobrze żyło bez regulacji i wsparcia państwa, ale uczynić ten gest i zapłacić komuś więcej jak samemu ci się wiedzie to niee broń boże 😛 Czyli dokładnie tak: jak był by wolny rynek to taki Cerejowski powieział by swojemu pracownikowi pracuj za 2 złote bo więcej ci nie dam a jak nie chcesz to spier** zdychać z głodu i owszem dla niego żyło by się lepiej…

  3. Szurnięty Mędrzec 04.11.2016 22:37

    A w Polsce to przepraszam, przez ile lat ludzi dotykało ubóstwo? Mógłby jaśnie szanowny autor mi odpisać, toć widać, że artykuł zalatuje hejtem.

  4. irmentruda 05.11.2016 09:15

    placenie pracownikom ponizej minimum socjalnego i egzystencjonalnego jest zle.
    placenie obywatelom za nicnierobienie (przepraszam, za oddanie glosu w wyborach na jedyna sluszna) tez jest zle.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.